Campulung Muscel
joi, 25 aprilie, 2024

Câmpulungenii pe podium la Mioveni!

Alte Știri

Sâmbătă și duminică, la Mioveni s-a desfășurat etapa a III-a din Campionatul Național de Rally Cross. Organizat de Clubul C.S. Sprint Club Mioveni, sub egida Federației Române de Automobilism Sportiv, cu implicarea deosebită a Primăriei și Consiliului Local Mioveni, concursul a constiutit încă un prilej pentru piloții de la RB Racing de a-și etala cunoștințele și reflexele. La această manifestare sportivă, RB Racing a avut două echipe, ambele reușind evoluții remarcabile: RB Racing 1 – locul II, iar RB Racing 2 – locul IV.

În probele individuale, la Juniori 2 David Nedelcu a ocupat locul I, Rareș Șain clasându-se al patrulea. La Clasa H1 – Mihai Pelmuș a ocupat locul I, aceeași poziție onorantă a ocupat-o și colegul său de la Clasa H2, Andrei Marinoiu.

La clasa H3, Gică Ticuță a terminat concursul pe locul II, aceeași poziție revenind-ui și la Clasa H4.

Următoarea etapă este programată pentru perioada 17-18 Iulie 2021, la Băbana.

Ultimele Știri

Nicolae Velcea: ”Datorită încrederii pe care cetățenii mi-au acordat-o am dus la bun sfârșit proiecte importante”

Nicolae Velcea: ”Datorită încrederii pe care cetățenii mi-au acordat-o am dus la bun sfârșit proiecte importante.” Nicolae Velcea și-a depus...