8.7 C
Campulung Muscel
joi, 25 aprilie, 2024

CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung a câştigat meciul cu CS Ştefăneşti! Stan şi Cotigă au marcat pentru musceleni!

Alte Știri

Victorie după victorie a echipei de fotbal a municipiului Câmpulung. Echipa CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung demonstrează încă odată că ceea ce şi-a propus se poate şi realiza. Astăzi jucătorii musceleni au întâlnit în deplasare CS Ştefăneşti în etapa a IV-a a Ligii a 3-a. Jucătorii antrenaţi de Ovidiu Tică, au realizat un scor de 2-0, goluri marcate de Stan şi Cotigă. Ovidiu Stan a fost primul care a marcat pentru echipa antrenată de Ovidiu Tică. Astfel acesta a spart gheaţa în minutul 20 marcând primul gol. După un joc strâns cu faze la poartă, meci pe care cei de la Ştefăneşti îl vroiau câştigat, muscelenii au marcat cel de-al doilea gol, în minutul 43 prin Cotigă. Astfel, muscelenii s-au întors acasă cu încă o victorie!