Cu ce partid votați la alegerile parlamentare, din 6 decembrie?

PSD
PNL
USR PLUS
PRO ROMANIA SOCIAL - LIBERALĂ
PMP

Iată când vor depune aleşii locali jurământul!
Iată când vor depune aleşii locali jurământul!

Iată când vor depune aleşii locali jurământul!

Sedinţele de constituire a Consiliului Judeţean şi a celor 102 consilii locale din judeţul Argeş, alese pentru mandatul 2016-2020, au fost reprogramate potrivit graficului de mai jos, începând cu data de 22 iunie a.c. Instituţia Prefectului a luat acestă măsură întrucât anumite partide politice nu au depus încă la Autoritatea Electorală Permanentă, situaţiile financiare aferente campaniei electorale.

În acest context, şedintele de constituire se vor desfăşura în intervalul 22-25 iunie a.c., întrucât potrivit legii, prefectul are obligaţia de a convoca consiliul judeţean şi consiliile locale în termen de 20 de zile de la data alegerilor locale.

Şedinţa de constituire a Consiliului Judeţean Argeş va avea loc în data de 22 iunie, ora 10.00.

  1.  

Piteşti

23.06.2016, ora 14,00

 

  1.  

Mioveni

23.06.2016, ora 18,00

 

  1.  

Stefăneşti

22.06.2016, ora 15,00

 

  1.  

Curtea de Argeş

24.06.2016, ora 12,00

 

  1.  

Câmpulung

24.06.2016, ora 16,00

 

  1.  

Costeşti

23.06.2016, ora 18,00

 

  1.  

Topoloveni

22.06.2016, ora 18,00

 

  1.  

Mărăcineni

Micești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

  1.  

Coșești

Dîrmănești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

  1.  

Căldăraru

Miroși

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

  1.  

Domnești

Pietroșani

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

  1.  

Hîrtiesți

Boteni

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

  1.  

Vedea

Poiana Lacului

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

  1.  

Albeștii de Muscel

Bughea de Sus

Lerești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 12,00

22.06.2016 ora 14,00

 

15.

Slobozia

Ștefan cel Mare

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

16.

Godeni

Berevoești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

17.

Valea Mare Pravăț

Dragoslavele

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

18.

Poienarii de Muscel

Mioarele

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

19.

Cetățeni

Stoenești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 

20.

Cepari

Tigveni

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

21.

Cifrîngeni

Poienarii de Argeș

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

22.

Schitu-Golești

Bughea de Jos

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

23.

Mălureni

Mușătești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

24.

Arefu

Corbeni

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

25.

Țițești

Vulturești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

26.

Bascov

Budeasa

Merișani

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 12,00

23.06.2016 ora 14,00

 

27.

Lunca Corbului

Stolnici

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

28.

Hîrsești

Bîrla

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

29.

Rociu

Suseni

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

30.

Priboieni

Beleți – Negrești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

31.

Boțești

Dobrești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 

32.

Bălilești

Davidești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

33.

Albeștii de Argeș

Băiculești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

34.

Brăduleț

Valea Iașului

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

35.

Dîmbovicioara

Rucăr

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

36.

Sălătrucu

Șuici

24.06.2016, ora 10,00

24.06.2016, ora 13,00

 

37.

Leordeni

Bogați

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

38.

Drăganu

Cotmeana

Morărești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

24.06.2016 ora 15,00

 

39.

Cuca

Ciomăgești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

40.

Cocu

Uda

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

41.

Stîlpeni

Mihăești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

42.

Moșoaia

Băbana

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

43.

Albota

Săpata

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 

44.

Bradu

Oarja

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

45.

Negrași

Mozăceni

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

46.

Aninoasa

Vlădești

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

47.

Rătești

Teiu

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

48.

Căteasca

Călinești

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

49.

Valea Danului

Cicănești

25.06.2016 ora 10.00

25.06.2016 ora 13,00

 

50.

Popești

Râca

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

51.

Izvoru

Recea

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

52.

Buzoești

Ungheni

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

53.

Corbi

Nucșoara

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

 

 

 

About The Author

Related posts