Campulung Muscel
miercuri, 24 aprilie, 2024

Muscelul Câmpulung 1 – 0 cu Sporting Roşiori!

Alte Știri

Trei meciuri, trei victorii pentru echipa condusă de Ovidiu Tică. CN Dinicu Golescu-Muscelul Câmpulung a întâlnit pe teren propriu echipa din Roşori de Vede, Sporting Roşiori, în etapa III, Liga a III -a. După primele două victorii unde echipa musceleană a câştigat cu 2-1 cu Urban Titu şi 3-0 cu Atletic Bradu, acum echipa antrenată de Ovidiu Tică a adus fericirea în sufletele suporterilor, câştigând meciul cu 1-0, gol marcat în minutul 93 de Ovidiu Stan.
Pe teren au intrat Adrian Tănase, Gabriel Voicu, Bogdan Stancu, George Cotigă, Cosmin Leca, Giorgian Jenaru, Ionuţ Ion, Alin Burghel, Bogdan David, Dorin Mahu şi Ovidiu Stan. Rezerve au fost Răzvan Ene, Mihai Băduleanu, Cosmin Miloşi, Dorinel Oancea, Alecsandru Haidău, Cristian Anghelina, Marius Vaciu şi Gabriel Voicu.
Oaspeţii au intrat pe teren cu Sorin Gavriş, Ionel Lătea, Mitică Moşteanu, Liviu Floricel, Mihnea Firoiu, Dănuţ Ciubuc, Victor Rada, Mădălin Bazavan, Andrei Georgescu, Viorel Bocănete, Cosmin Turcin. Rezerve la oaspeţi au fost Dalin Munteanu, Ionuţ Manda, Valentin Iorga, Alexandru Cercelaru, Iulian Urîtu, Viorel Vîlcică, Andrei Bâră şi Liviu Floricel. Antrenor principal Cristian Negru.
Arbitrii au fost Alina Peşu, Doru Zamfir şi Ştefan Călăraşu.
Meciul a fost unul destul de strâns, cu faze pe poartă, iar după cele două reprize scorul era 0 – 0. Au fost 4 minute de prelungiri, iar în minutul 93, Ovidiu Stan a marcat golul salvator pentru echipă.
CN Dinicu Golescu-Muscelul Câmpulung, va juca în deplasare şi va întâlni pe 19 septembrie pe CS Ştefăneşti.