Campulung Muscel
sâmbătă, 20 aprilie, 2024

Muscelul Câmpulung a învins acasă, pe Municipal!

Alte Știri

Astăzi, pe Municipal, CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung s-a întâlnit pe teren propriu cu SCM Piteşti. Gazdele au reuşit un frumos 3-0 iar golurile au fost marcate de Stancu în minutul 35, Cotigă în minutul 45 şi în repriza a doua a fost marcat al treilea gol, în minutul 86 de Mahu. Meciul a fost unul cu faze pe poartă, cu atacuri ale ambelor echipe, a fost un meci care i-a încins pe suporteri şi spectatori. Muscelul Câmpulung a intrat în teren cu Tănase Adrian, Leca Cosmin, Cotigă George, Stancu Bogdan, Băduleanu Mihai, Ion Ionuţ, Burghel Alexandru, Jenaru Georgian, Oancea Dorinel, Mahu Dorin şi Stan Ovidiu. Rezerve pentru musceleni au fost Ena Răzvan, Miloşi Cosmin, Vaciu Marius, Anghelina Cristian, David Bogdan şi Haidău Alexandru. Antrenor secund Alecsandru Popovici, director sportiv Alexandru Lulea, delegat Hapaină Liviu, maseur Sandu Epure şi medic Pompiliu Nistor.

SCM Piteşti a intrat în teren cu Udeanu Eduard Andrei, Neagoe Robert, Voinescu Adelin, Ştefănescu Alex Cristian, Lircă Codruţ Ştefan, Mihăescu Ionuţ, Coşereanu Valentin, Panait Mihai Andrei, Andrei David Lician, Alexe Cătălin Marian şi Pâslaru Silviu Mădălin. Rezerve au fost Iordan Alexandru, Mateescu Doru Cătălin, Mustaţă Mădălin, Albu Marius Pompiliu, Miculaiciuc Dan, Vlădescu Andrei Răzvan şi Lupu Răducu. Căpitan de echipă a fost Coşereanu Valentin. Antrenor principal Schumafer Constantin, antrenor secund Dragoş Radu, maseur Melv Valentin şi delegat Pop Daniel. Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti) – arbitru, Bedreagă Răzvan (Galaţi) – asistent 1, Negoiță Răzvan (Brăila) – asistent 2, observator de arbitri: Ioan Filip (Slatina), observator de joc: Cătălin Barbu (Piteşti).