Campulung Muscel
sâmbătă, 20 aprilie, 2024

Rezultate bune obținute peste hotare!

Alte Știri
Pe podium în Italia! Înotătorii de la Mioveni se mândresc cu rezultate bune obținute peste hotare!
Şapte înotători legitimaţi la clubul din Mioveni au participat în perioada 23-25 aprilie a.c., în Italia la competiţia “Meeting Lignano”.
La această competiției sportivii de la CS Dacia Mioveni 2012 au obținut rezultate bune, având în vedere că au concurat peste 1.000 de tineri din mai multe țări.
Astfel, Andrei Duţulescu, de la CS Dacia Mioveni antrenat de Viorel Ciobanu, a obținut medalia de bronz, la proba de 200 metri bras.
De asemenea, 5 sportivi ai clubului s-au clasat în primii 10 la categoriile lor de vârstă, după cum urmează: Andrei Duţulescu  a obţinut locul 4 în proba de 100 m bras, Alexandra Diculescu a obţinut locul 8 la 400 m liber şi locul 9 la 200 m liber, Delia Safcencu a obţinut locul 9 în proba de 200 m future şi Raisa Nae, locul 8 la 100 m bras. Conducerea clubului îi felicită pentru aceste rezultate.