14.6 C
Campulung Muscel
miercuri, 17 aprilie, 2024

Se caută Specialist Sănătate și Securitate în Muncă

Alte Știri

Misiune: Promovează, asigură comunicarea şi verifică implementarea cerinţelor legale şi a standardelor Holcim privind Securitatea şi Sănătatea în Muncă pentru toate activităţile desfăşurate în fabrica de ciment.

Echipa: SSM

Oraș: Campulung – Fabrica de Ciment

Perioadă nedeterminată

Manager direct: Manager Național SSM și Mediu

Responsabilități principale:

  • Dezvoltarea şi conştientizarea culturii SSM.
  • Asigurarea  consilierii de specialitate SSM pentru funcțiile operaționale.
  • Organizarea activităților de prevenire și protecție conform cerințelor legale.
  • Promovarea unui comportament de siguranţă, asigurarea cadrului de identificare a riscurilor specifice şi definirea planurilor de acţiune pentru eliminarea lor.
  • Revizuiește și raportează performanța și tendințele SSM, propune obiective, asigură coerența și procesul de planificare eficient.
  • Asigură eficacitatea procesului de raportare, clasificare și investigare a incidentelor. Ca parte a echipelor de investigații, efectuează o analiză a cauzei și validează planurile de acțiuni corective pentru a preveni reapariția.
  • Asigură comunicarea și instruirea în timp util pentru angajații proprii și contractorii proprii în ceea ce privește cerințele SSM.

Candidatul pe care îl căutăm va avea:

  • Studii superioare tehnice, 3 ani experiență profesională în mediul industrial
  • Curs de securitate şi sănătate în muncă
  • Orientare către performanță, implicarea și motivarea celorlalți.
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare.
  • Inițiativă și preocupare pentru îmbunătățire continuă.
  • Orientare către rezultat, abilitatea de a lua decizii și de a acționa rapid.
  • Abilități de utilizare PC și limba engleză – nivel mediu.

Vom aștepta aplicațiile sau recomandările voastre la adresa hr-rom@lafargeholcim.com până la 23 iulie.

Ultimele Știri

Lovitură puternică pentru proprietarii DACIA. Trebuie să meargă cu mașinile URGENT în service

Lovitură puternică pentru proprietarii DACIA. Trebuie să meargă cu mașinile URGENT în service. Dacia a declanșat o campanie de rechemare...

Alte știri din aceeași categorie