Campulung Muscel
joi, 18 aprilie, 2024

Tenismenii de la Mioveni au avut prestaţii bune în concursuri

Alte Știri
Micuții sportivi ai C.S. Dacia Mioveni 2012  au reconfirmat performanțele obținute până în prezent, având o prestație  bună în competițiile la care au participat.
Astfel, la Cupa AMG – București, la categoria portocaliu, cel mai tânăr sportiv al clubului, Ilie Havier, în vârstă de 8 ani, a câştigat medalia de argint.
De asemenea, Miruna Tudose a obținut medalia de bronz la Cupa de Tenis de la Ștefănești, iar Flavia Ogrezeanu a obținut o clasare pe locul al IV- lea  la Cupa Selgros – Prahova, fiind calificată la turneul  final.
Precizăm că la acest concurs au participat sportivi din țară cu rezultate foarte bune în competițiile naționale.
Antrenorul secţiei de tenis de câmp de la CS Dacia Mioveni 2012, Robert Bînă, se declară satisfăcut de evoluţia  sportivilor şi mulţumeşte conducerii clubului pentru susţinerea acordată.