10.3 C
Campulung Muscel
duminică, 26 octombrie, 2025

Crosul „Campionii Bucuriei” la Mioveni

Alte Știri
Crosul „Campionii Bucuriei” a continuat vineri,12 iunie a.c., în orașul Mioveni. Competiția a adunat la start peste 300 de copii proveniți din școlile generale ale orașului , dar şi din împrejurimi.
Startul competiției a fost dat în zona de sud a orașului. Distanța parcursă, până la Catedrala „Sfinții Apostoli Petru și Pavel”, a fost de aproximativ 1,5 km.
Câștigătorii acestei ediții, pe grupe de vârstă (clasele V-VI și VII-VIII), băieți / fete , sunt:
Locul I – Năstase Adrian Ionuț, Popa Răzvan/ Vlăduță Emanuela, Petrescu Rebeca;
Locul II – Băiaşu Ionuț, Dinescu Radu Cristian / Badea Doina Ioana, Oprea Roxana;
Locul III – Şerban Florentin, Ionaş Dumitru / Albu Diana, Ivan Carmen Elena.
Organizatorii le-au oferit copiilor medalii, diplome și premii în bani.. De asemenea, fiecare participant a primit gratuit iconițe și un tricou inscripționat cu sigla Eparhiei.
Finaliștii crosurilor “Campionii Bucuriei” din acest an, din fiecare protoierie, se vor întrece în competiția finală care se va organiza la Curtea de Argeș în data de 25 septembrie 2015.
Ultimele Știri

Scene de panică într-un cartier din Câmpulung Muscel. Din păcate sunt la ordinea zilei!

Scene de panică, duminică, pe strada George Topârceanu din cartierul Vișoi, Câmpulung. Un tânăr de 23 de ani, aflat...

Alte știri din aceeași categorie