De la Școala Specială din Câmpulung Muscel. Tânăra care a impresionat la Chefi la cuțite cu o poveste emoționantă.
Episodul 8 al sezonului 17 „Chefi la cuțite”, difuzat pe 17 martie 2026, a adus în fața juraților o concurentă cu o poveste de viață impresionantă. Cristina Holospin, în vârstă de 27 de ani, din Mioveni, a reușit să îi cucerească pe chefi cu un preparat aparent simplu, dar plin de emoție: lapte de pasăre.
CITEȘTE ȘI. CÂMPULUNG MUSCEL. Semnal de alarmă privind aerul pe care îl respirăm: particulele fine au crescut
Tânăra este o persoană cu deficiență de auz, însă acest lucru nu a împiedicat-o să își urmeze pasiunea pentru gătit. Cristina a studiat la Școala Specială din Câmpulung Muscel, unde și-a format o parte din parcursul educațional, învățând să își depășească limitele și să își construiască propriul drum.
În prezent, lucrează în domeniul tehnic, ocupându-se de montajul pieselor auto, însă bucătăria rămâne marea ei pasiune. Dorința de a evolua a determinat-o să urmeze și cursuri de specialitate în gastronomie.
În fața juraților, Cristina a demonstrat că ambiția și determinarea pot depăși orice barieră. Desertul pregătit de aceasta a fost apreciat, iar concurenta a primit trei cuțite, calificându-se în etapa următoare a competiției.
Momentul său a fost unul dintre cele mai emoționante din ediție, reușind să transmită un mesaj puternic despre curaj, perseverență și dorința de a reuși, indiferent de obstacole.
Urmărește știrile Ziarului din Muscel și pe pagina de Facebook, pe grupul Cititorii Ziarului din Muscel, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp. Am lansat și rubrica MICA PUBLICITATE care e la mâna TA




