21.6 C
Campulung Muscel
luni, 15 septembrie, 2025

La Voina, râurile otrăvite vor baga oamenii în boală

Alte Știri
La Voina, râurile otrăvite vor baga oamenii în boală. Sute de turiști petrec la Voina, la aer curat, în natură, campingurile sunt pline de corturi și rulote.
Acest fapt bucură comercianții din zonă, însă, ce rămâne în urma lor, nu e demn de laudă.
Maldăre de gunoaie, aruncate pe unde s-a putut, resturi care ar fi trebuit plasate la ghetele de gunoi din zonă.
„Locul e superb. Văd că sunt foarte mulți cei care doresc să-și petreacă vacanțele aici, însă sunt locuri care par a fi transformate în gropi de gunoi. Lipsa de educație, asta e, nu altceva. Păcat, nu ne mai facem bine”, spune un turist din Capitală.
„Noi petrecem mult timp aici. Venim cu autorulota. Am văzut că unii mai aruncă resturile în orice loc cred ei că nu sunt observați. Nu ai ce să le faci. Noi adunăm după ei pentru că resturile alea de alimente se împut și ne deranjează și pe noi, dar nu așa ar trebui să se întâmple…”, spune Ionuț V.
Frumos sau nu, asta se dovedește a fi realitatea.
Ultimele Știri

Ce se mai vinde prin târgurile săptămânale din Argeș. Această pușcă de tip sportiv cu aer comprimat, vedetă printre chilipiruri

Ce se mai vinde prin târgurile săptămânale din Argeș. Această pușcă de tip sportiv cu aer comprimat, vedetă printre...

Alte știri din aceeași categorie