7.7 C
Campulung Muscel
duminică, 26 octombrie, 2025

Nu a fost confirmat niciun caz de coronavirus în Argeș!

Alte Știri

Conform datelor DSP Argeș, la ora 09.00, situația persoanelor din județ afectate de măsurile de carantină sau izolare se prezenta după cum urmează:
-persoane monitorizate de DSP, aflate în izolare la domiciliu: 7545;
-persoane care au finalizat perioada de 14 zile de izolare: 2542;
-persoane aflate în carantină instituționalizată: 333.

În ultimele 24 de ore, angajați ai Poliției, Jandarmeriei, Poliției Locale și din cadrul altor structuri au participat la mai multe acțiuni pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul COVID-19 în județul Argeș.

Astfel, au fost verificate 2656 de persoane, cu privire la respectarea măsurilor de izolare sau carantină. S-a aplicat o sancțiune de 5000 de lei unei persoane din comuna Poiana Lacului, care nu a respectat măsura izolarii la domiciliu. Nu au fost întocmite dosare penale noi.

S-a întocmit un dosar pentru săvârșirea infracțiunii de fals în declarații.
Au fost aplicate 276 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 314.000 de lei, pentru persoanele care nu au respectat măsura privind restricționarea circulației.

Ultimele Știri

Scene de panică într-un cartier din Câmpulung Muscel. Din păcate sunt la ordinea zilei!

Scene de panică, duminică, pe strada George Topârceanu din cartierul Vișoi, Câmpulung. Un tânăr de 23 de ani, aflat...

Alte știri din aceeași categorie