1 C
Campulung Muscel
marți, 27 ianuarie, 2026

Pericol! Ferestrele primăriei Câmpulung, urmează….

Alte Știri

Pericol! Ferestrele primăriei Câmpulung, urmează să fie înlocuite în cel mai scurt timp. În primul rând tocurile ferestrelor sunt din perioada interbelică și nu mai sunt etanșe.

Prin ele suflă vântul mai rău ca în apartamentele din fostele blocuri comuniste. Astăzi a fost inaugurat Biroul de Relații cu Publicul în care s-a băgat mulți bani.

Primarul Elena Lasconi a declarat cu această ocazie că în scurt timp trebuie înlocuite și ferestrele deoarece este curent. Se caută o variantă, fiind monument istoric ca acestea să nu fie cu cu profile PVC, ci cu lemn stratificat ce costă o avere pentru toată instituția publică.

Ultimele Știri

Clipe de groază pe șosea: autoturism răsturnat

Un accident rutier a avut loc în comuna Oarja, la ieșirea spre Ștefan cel Mare, unde un autoturism a...

Alte știri din aceeași categorie