7.8 C
Campulung Muscel
miercuri, 4 martie, 2026

Transportatorii au protestat în fața Prefecturii Argeș! Demisia șefilor ASF!

Alte Știri

Proteste de amploare în fața Prefecturii Argeș, cu fluiere și vuvuzele. Asta chiar înainte de a încolona peste 100 de mașini si utilaje de mare tonaj și a bloca efectiv circulația.
La Piteşti protestul transportatorilor a început cu pichetarea sediului prefecturii de cei peste 100  de şoferi. Transportatorii au venit pregatiti cu fluiere și vuvuzele și timp de mai bine de o oră au creat vacarm în faţa prefecturii. Oamenii şi-au strigat nemulţumirile şi au cerut demisia şefilor ASF.
Reprezentantul guvernului în teritoriu nu a ieșit să stea de vorbă cu ei. Șoferii au adus si pancarte cu actori celebri.
 

Ultimele Știri

Buncărele o bombă cu ceas la Câmpulung Muscel. Orașul este aproape descoperit în caz de pericol major, un atac aerian

Buncărele o bombă cu ceas la Câmpulung Muscel. Orașul este aproape descoperit în caz de pericol major, un atac...

Alte știri din aceeași categorie