Cu ce partid votați la alegerile parlamentare, din 6 decembrie?

PSD
PNL
USR PLUS
PRO ROMANIA SOCIAL - LIBERALĂ
PMP

Câştigătorii concursurilor sportive organizate de Holcim!
Câştigătorii concursurilor sportive organizate de Holcim!

Câştigătorii concursurilor sportive organizate de Holcim!

1 iunie este probabil una dintre cele mai fericite zile din an pentru cei mai mici dintre noi. Copiii sunt sărbătoriţi în această zi, primesc cadouri şi au parte numai de bucurii. 

Holcim România alături de primăria Câmpulung şi Cercul Pedagogic de Educaţie Fizică şi Sport din Câmpulung, a organizat şi anul acesta programe speciale pentru copiii din municipiu, dar şi comunele învecinate. Astfel, centrul oraşului a fost aproape neîncăpător atunci când s-a dat startul concursurilor.

Conducerea Holcim a organizat concursuri sportive, cros, role şi biciclete pe categorii de vârste, de la 5 ani până la 14 ani. dscn0929Pe scena din centrul oraşului, alături de prezentatorul evenimentului Ciprian Neculăescu, s-au distrat copiii care au dorit să danseze şi să cânte. Acesta i-a mai impulsionat pe copii să cânte şi să danseze, timp de câteva ore.

Aceştia sunt câştigătorii premiaţi de Holcim în urma competiţiilor sportive:

dscn8606PICTURĂ

  • Petrache Mateo – Locul I – Grădiniţa Grui, vârstă sub 7 ani;
  • Popescu Alexandra – Locul II – Şcoala nr.2, vârstă sub 7 ani;
  • Jinga Erika – Locul III – Şcoala Sfântul Iacob, vârstă sub 7 ani;
  • Bratu Karina – Locul I – Şcoala nr.3, vârstă peste 7 ani;
  • Niculescu Bianca – Locul II – Şcoala nr.2, vârstă peste 7 ani;
  • Dragomir Nicole – Locul III – Şcoala nr.2, vârstă peste 7 ani.

CROSS

Grupa 5-8 ani la fete

  • Lixandru Sara – Locul I – clasa a II-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;
  • Parghel Maria – Locul II – clasa a II-a, Şcoala Sfântul Iacob;
  • Maria Raisa – Locul III – clasa a II-a, Şcoala Sfântul Iacob;
  • Bizon Andreea Teodora – Locul IV – clasa I-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;

Grupa 5-8 ani la băieţi

  • Stoica Rareş – Locul I – clasa a I-a, Şcoala Carol I;
  • Bologea Mihail – Locul II – clasa a II-a, Şcoala Sfântul Iacob;
  • Parghel Marian – Locul III – clasa a II-a, Şcoala nr.7;

Grupa 9-11 ani la fete

  • Tămaş Nicola – Locul I – clasa a VI-a, Şcoala Carol I;
  • Vasile Teodora – Locul II – clasa a IV-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;
  • Matei Miruna – Locul III – clasa a III-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;

Grupa 9-11 ani la băieţi

  • Constantin Cristian Costin – Locul I – clasa a V-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;
  • Liţă Fernando Cosmin – Locul II – clasa a V-a, Şcoala Bughea de Sus;
  • Dobre Ştefan – Locul III – clasa a III-a, Şcoala Şcoala Oprea Iorgulescu;

Grupa 12-14 ani la fete

  • Turcă Iulia – Locul I – clasa a VI-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;
  • Melcu Raluca – Locul II – clasa a VI-a, Şcoala Carol I;
  • Mircea Dana Andreea – Locul III – clasa a VII-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;

Grupa 12-14 ani la băieţi

  • Tămârjan Pavel Emanuel – Locul I – clasa a VIII-a, Liceul cu Program Sportiv;
  • Cornăţeanu Bogdan – Locul II – clasa a IX-a, Colegiul Tehnic;
  • Răucea Nicolae Ion – Locul III – clasa a VII-a, Şcoala nr.2;

dscn8598ROLE

Grupa 5-8 ani la fete

  • Mateescu Ioana – Locul I – clasa a II-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;
  • Maria Raisa – Locul II – clasa a II-a, Şcoala Sfântul Iacob;
  • Neacşu Andrada – Locul III – clasa a II-a, Şcoala Sfântul Iacob;

Grupa 5-8 ani la băieţi

  • Bologea Mihail – Locul I – clasa a II-a, Şcoala Sfântul Iacob;

Grupa 9-11 ani la fete

  • Ionescu Daniela – Locul I – clasa a III-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;
  • Oprescu Bianca – Locul II – clasa a V-a, Şcoala nr.3;
  • Oprescu Ştefania – Locul III – clasa a III-a, Şcoala nr.3;

dscn0909Grupa 9-11 ani la băieţi

  • Mălureanu Andrei – Locul I – clasa a VII-a, Şcoala Carol I;
  • Ilinca Mihai – Locul II – clasa a IV-a, Şcoala Sfântul Iacob;
  • Constantin Cristian Costin – Locul III – clasa a V-a, Şcoala Oprea Iorgulescu;

Grupa 12-14 ani la fete

  • Jianu Andreea – Locul I – clasa a VII-a, Şcoala Carol I;
  • Polexe Ştefania – Locul II – clasa a IV-a, Şcoala nr.1;

 Grupa 12-14 ani la băieţidscn0918

  • Tămârjan Pavel Emanuel – Locul I – clasa a VIII-a, Liceul cu Program Sportiv;
  • Ilinca Flavius – Locul II – clasa a V-a, Şcoala Carol I;

 dscn8614BICICLETE

Grupa 5-8 ani la fete

  • Hera Alesia – Locul I – clasa a II-a, Şcoala nr.1;
  • Miruna Elena – Locul II – clasa 0, Şcoala nr.3;
  • Daria Ioana – Locul III – clasa 0, Şcoala nr.1;

Grupa 5-8 ani la băieţi

  • Bologea Mihail – Locul I – clasa a II-a, Şcoala Sfântul Iacob;
  • Maria Ilinca – Locul II – clasa a II-a, Şcoala nr.1;
  • Vălimăreanu Luca Filip – Locul III – clasa I-a, Şcoala Sfântul Iacob;
  • Daniel Andrei Amzică – Locul III – Şcoala Nr. 2.

dscn8607

Grupa 9-11 ani la fete

  • Teodora Vasile – Locul I – clasa a VI-a, Şcoala nr.1;
  • Cercel Naomi – Locul II – clasa a V-a, Şcoala nr.1;
  • Dragomir Nicole – Locul III – clasa a IV-a, Şcoala nr.1;

Grupa 9-11 ani la băieţi

  • Stoica Eduard – Locul I – clasa a V-a, Şcoala Carol I;
  • Răucea Leonard – Locul II – clasa a IV-a, Şcoala nr.1;
  • Smadea Andrei – Locul III – clasa a V-a, Şcoala Carol I;

Grupa 12-14 ani la fete

  • Şendroiu Sânziana – Locul I – clasa a VI-a, Şcoala nr.1;
  • Paltin Andreea Ioana – Locul II – clasa a VIII-a, Şcoala Sfântul Iacob;

dscn0915Grupa 12-14 ani la băieţi

  • Cornăţeanu Bogdan – Locul I – clasa a IX-a, Colegiul Tehnic;
  • Isăroiu Alexandru – Locul II – clasa a VI-a, Şcoala Carol I;
  • Libianu Anton – Locul III – clasa a VI-a, Şcoala Carol I;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About The Author

Related posts