Campulung Muscel
vineri, 26 aprilie, 2024

22 de medalii pentru CS DACIA MIOVENI 2012

Alte Știri

Sportivii de la C.S. Dacia Mioveni 2012 au  participat, duminică, 15 martie 2015, la Cupa Mărţişorului. Cei 30 de sportivi antrenaţi de Viorel Ciobanu au reprezentat cu succes oraşul Mioveni la competiţia care s-a desfăşurat la Bazinul Olimpic din Piteşti. Înotătorii din Mioveni au ocupat un important loc 3 pe echipe în cadrul unei competiţii la care au luat startul 545 sportivi de la diverse cluburi din ţară. Mai mult decât atât, sportivii antrenaţi de Viorel Ciobanu au obţinut nu mai puţin de 22 medalii: 6 medalii de aur, 10 medalii de argint şi 6 medalii de bronz. Sportivii medaliaţi sunt: Nae Adrian, Safcencu Delia, Mitu Andra, Voican Rareş, Nae Raisa, Diculescu Alexandra, Luana Alexandru, Duţulescu Andrei, Şipoteanu Alexandru, Dumitrescu Andreea. Nae Adrian şi Safcencu Delia au primit premiul pentru cea mai bună performanţă la categoria 10 ani. Rezultatele foarte bune are micilor sportivi oferă încrederea unor evoluţii reuşite şi la următoarea competiţie, Campionatul Naţional Copii 10-11 ani, faza pe regiune, organizată de FRNPM, Primăria Piteşti şi CSM Piteşti, la Bazinul Olimpic din Piteşti, în perioada 21 martie – 22 martie 2015.

Ultimele Știri

Ion Mînzînă: “Argeșul pe primul loc a fost misiunea mea de credință căreia m-am dedicat total împreună cu echipa PSD! Și împreună cu argeșenii...

Ion Mînzînă: “Argeșul pe primul loc a fost misiunea mea de credință căreia m-am dedicat total împreună cu echipa...