A furat fier vechi dintr-o clădire apoi a plecat cu el să-l vândă pe bani mulți

Alte Știri

A furat fier vechi dintr-o clădire apoi a plecat cu el să-l vândă pe bani mulți. Căruțașul împreună cu partenera de viață au fost prinși de polițiștii locali în timp ce se plimba cu atelajul prin locuri nepermise.

Acesta le-a declarat polițiștilor ca a fost la furat de fier vechi dintr-o clădire dezafectată, fiind vorba despre fosta centrală termică din cartierul Vișoi, pentru a-l vinde. Polițiștii locali i-au aplicat o amendă contravențională.

Fierul vechi este principala sursă de venit a persoanelor de etnie romă din localitățile învecinate orașului Câmpulung.

Ultimele Știri

Noapte de coșmar în Muscel. O casă uriașă a ars aproape complet, pompierii au luptat ore întregi cu flăcările

Noapte de coșmar în Muscel. O casă uriașă a ars aproape complet, pompierii au luptat ore întregi cu flăcările. Un...

Alte știri din aceeași categorie