Povestea tânărului lăsat în morgă, la naștere, după ce medicul i-a secționat o mână

Alte Știri

Reporterul Antena 3 CNN, Cristi Georgescu, are o poveste de viață impresionantă. O asistentă l-a salvat la naștere după ce medicul de gardă i-a secționat o mână.

Cristi Georgescu a povestit cum a învățat să trăiască și să ierte, după ce, în 1987, medicul care a asistat-o pe mama sa la naștere a făcut o greșeală ireparabilă.

În noaptea de Crăciun, un medic i-a retezat mâna, la naștere! A fost trimis direct la morga spitalului şi mama lui Cristi a fost dusă la terapie intensivă pentru că nu se simţea bine. O asistentă a mai dat un ultim tur prin sala de morgă şi a văzut cum Cristi, un bebeluș atunci, se zbătea pe podea şi şi-a dat seama că trăieşte.

„Sunt foarte multe informații pe care le deținem probabil trunchiat. În jur de ora 19:00 s-a întâmplat acest incident, o problemă în momentul în care am fost scos prin cezariană. La acel moment, medicul de gardă, după ce a scos fătul, în speță pe mine, a decis cumva, să dosească situația. Așa cum au spus asistentele și mi-au spus membrii familiei, am fost luat pe un prosop și lăsat undeva acolo, cu această plagă deschisă. Îmi secționase mâna”. Continuare o găsiți Aici.

Ultimele Știri

Argeșul pune condiții pentru profesorii care vor să corecteze lucrările de la Evaluarea Națională. Cei care au boicotat simularea nu mai pot fi evaluatori

Argeșul pune condiții pentru profesorii care vor să corecteze lucrările de la Evaluarea Națională. Cei care au boicotat simularea...

Alte știri din aceeași categorie