25.2 C
Campulung Muscel
vineri, 5 septembrie, 2025

Lumeee, lumeeee, piața centrală din Câmpulung Muscel, intră în Cartea Recordurilor la capitolul BATJOCURĂ

Alte Știri

Lumeee, lumeeee, piața centrală din Câmpulung Muscel, intră în Cartea Recordurilor la capitolul BATJOCURĂ. Chiar suntem de râsul lumii. Chiar așa nu vede nimeni aceste lucruri? Asta e România în care trăim. Fosta clădire a pieței a fost pusă la pământ, comercianții scoși pe străzi, iar în luna august noua clădire care era șmecheră rău în fotografii, trebuia să fie GATA.

CITEȘTE ȘI. Cea mai bună apă de băut din România se găsește în Argeș! Iată locuitorii cărui oraș sunt beneficiarii

Alooooo. E de scris o carte pentru DNA, cu ce se întâmplă. Dar nici această instituție din trei litere nu mai e ce a fost cândva. E corect cuvântul HAOS, când o să vedem noi cu ochiul liber, clădirea pieței în picioare, pe locul celei care a fost demolată.

Acest lucru îi va costa scump pe câmpulungeni, dar din păcate prea puțini realizează acest lucru! Nici măcar cei din primăria Câmpulung, câți mai sunt din ei, pentru că mulți au rupt ușile să fugă.

CITEȘTE ȘI. Se fac angajări. O firmă mare din nordul județului Argeș caută oameni. Se oferă salarii mari și multe alte beneficii

Să revenim la subiect, după ce a fost tras de urechi constructorul care a câștigat lucrarea de cei de la C.N.I, finanțatorii, pentru a subcontractat-o, au apărut pe șantier niște muncitori care timp de 4 zile au drenat apa. Lumeee, lumeeee, apa strânsă de la ploi care au terminat fundația. S-a ajuns aici pentru că după demolarea fostei hale, pământul excavat nu a fost evacuat, iar gropile din fundație s-au umplut între timp de apă.

CITEȘTE ȘI. Locuitorii din Câmpulung Muscel sunt spionați. Li s-a pregătit amenzi până la 500 de EURO

Din păcate, infiltrațiile persistă la niveluri diferite de adâncime. Deocamdată soluția temporară aplicată a fost aceea de a redirecționa apa într-o groapă cu legătură la canalizarea subterană. Se mai duce naibii și asta a orașului din acea zonă. LOL.

Dincolo de aceste lucrări de pregătire, construcția propriu-zisă nu a început. Astăzi după pauza din weekend șantierul pieței este din nou pe pauză, iar apa este ca în cadă prin gropi. Au mai crescut și plante prin locurile unde este pământ.

CITEȘTE ȘI. VIDEO. Cum s-a plimbat ursul, la miezul nopții, printr-un cartier al Câmpulungului. Sălbăticiunile au ajuns turiști în Muscel

Revenim cu acest subiect în alte articole, că e de scris, nu glumă….Să ne știe o țară întreagă!

CITEȘTE ȘI. Abonează-te la canalul de WhatsApp – Ziarul din Muscel și află primul cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile  Ziarului din Muscel și pe pagina de Facebook, pe grupul Cititorii Ziarului din Muscel, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp.

 

Ultimele Știri

ATENȚIE. Se sistează furnizarea apei potabile. Cei care locuiesc pe aceste străzi sunt cei mai afectați!

ATENȚIE. Se sistează furnizarea apei potabile. Cei care locuiesc pe aceste străzi sunt cei mai afectați! Societatea Apă Canal...

Alte știri din aceeași categorie