Marți, fără apă pe această stradă din Câmpulung Muscel – intervenție la Stația nr. 1.
Locuitorii de pe strada Dr. Fălcoianu vor rămâne temporar fără apă potabilă marți, 31 martie 2026, în intervalul orar 08:30 – 16:00, ca urmare a unor lucrări programate la rețeaua de alimentare.
CITEȘTE ȘI. Câmpulungul din Muscel devine capitala distracției: Circul Europa vine cu artiști internaționali și surprize
Potrivit informațiilor transmise de operatorul de apă, întreruperea este necesară pentru înlocuirea unei conducte de alimentare cu apă în cadrul Stației de Pompare nr. 1.
CITEȘTE ȘI. De la ac și ață la design digital: cum reinventează elevii din Câmpulung Muscel moda interbelică. Meserii uitate revin la viață
Reprezentanții furnizorului își cer scuze pentru disconfortul creat și dau asigurări că echipele de intervenție vor depune toate eforturile pentru finalizarea lucrărilor în cel mai scurt timp posibil și reluarea furnizării apei în condiții normale.
CITEȘTE ȘI. VIDEO. „Alertă gurmandă” la Câmpulung Muscel: 7 tichete aurii ascunse prin oraș aduc reduceri delicioase
Consumatorii sunt sfătuiți să își asigure din timp rezervele necesare de apă pentru intervalul menționat.
Urmărește știrile Ziarului din Muscel și pe pagina de Facebook, pe grupul Cititorii Ziarului din Muscel, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp. Am lansat și rubrica MICA PUBLICITATE care e la mâna TA.




