7.7 C
Campulung Muscel
duminică, 26 octombrie, 2025

Olimpică pe țară la franceză! Alții au primit mențiune

Alte Știri

O câmpulungeancă este olimpică pe țară la franceză! Alții au primit mențiune. În  perioada 18-23 aprilie 2019 s-a desfășurat etapa națională a Olimpiadei de limba franceză la Bistrița-Năsăud. Ca în fiecare an, elevii din Cîmpulung au obținut premii absolut remarcabile la această competiție școlară națională.

De data aceasta premiul I pe țară a ajuns la Colegiul Național Pedagogic ,,Carol I”. Sub îndrumarea și coordonarea profesorului Mihaela Grigorescu, eleva Ioana Țuțu din clasa a X-a a reușit și de această dată să obțină premiul I. Eleva va merge mai departe la nivel national.

De asemenea, eleva Beatrice Andreea Mocanu de la același liceu a obținut mențiune specială la clasa a VIII-a.

De la Colegiul Național,,Dinicu Golescu”, Bianca Elena Bănățeanu a obținut mențiune, Elena Florentina Malancu a obținut mențiune specială, Vera Pronicev a obținut mențiune.

Ultimele Știri

Scene de panică într-un cartier din Câmpulung Muscel. Din păcate sunt la ordinea zilei!

Scene de panică, duminică, pe strada George Topârceanu din cartierul Vișoi, Câmpulung. Un tânăr de 23 de ani, aflat...

Alte știri din aceeași categorie