Alexandru Istrate a ocupat locul I la CUPA LIBRA 7

Alte Știri
În perioada 12-15 martie a.c., Alexandru Istrate a reprezentat C.S Dacia Mioveni 2012 la Turneul de Tenis CUPA LIBRA 7, unde a câştigat finala competiţiei la categoria sa de vârstă.
Competiția a fost organizată de Federația Română de Tenis și a fost rezervată juniorilor la cinci categorii de vârstă: 10, 12, 14, 16 şi 18 ani, atât la feminin, cât şi la masculin.
La doar 10 ani, Alexandru Istrate se anunţă încă de pe acum un viitor nume de referinţă al tenisului românesc (a fost medaliat la peste 20 turnee organizate de Federaţia Română de Tenis). Conducerea clubului îl felicită şi aşteaptă în continuare rezultate cât mai bune la viitoarele competiţii.
Ultimele Știri

VIDEO. Alertă în Argeș: autocisternă cu 31 de tone de benzină răsturnată pe DN7 la Cotmeana. Trafic oprit complet și intervenție de amploare

VIDEO. Alertă în Argeș: autocisternă cu 31 de tone de benzină răsturnată pe DN7 la Cotmeana. Trafic oprit complet...

Alte știri din aceeași categorie