Campulung Muscel
sâmbătă, 4 mai, 2024

Alexandru Istrate va participa la “Cupa Mărţişorului” la tenis de câmp!

Alte Știri
În perioada 27 februarie – 02 martie a.c., la București se va desfășura CUPA MĂRȚIȘORULUI la tenis de câmp.
La această competiție vor participa 31 de sportivi din Argeș, Teleorman, București, Prahova și Constanța.
Printre aceștia se numără și Alexandru Istrate, de la CS Dacia Mioveni 2012.
 La doar 10 ani, Alexandru Istrate are un palmares impresionat: medaliat la 17 turnee organizate de Federaţia Română de Tenis (desfăşurate la Bucureşti, Braşov, Râmnicu-Vâlcea, Ploieşti, Piteşti, Băile Govora, Curtea de Argeş, Câmpulung Muscel şi Albena – Bulgaria), dintre care a câştigat şapte, a fost finalist de trei ori şi de alte şapte ori a încheiat pe locul al treilea.
Conducerea CS Dacia Mioveni 2012 îi urează mult succes la acest turneu.