Campulung Muscel
joi, 9 mai, 2024

Andrei Ciobanu din Mioveni a câştigat Turneul de Tenis de la Govora

Alte Știri
În perioada 18-21 iulie a avut loc, în staţiunea Băile Govora, “Cupa Aditen” la tenis de câmp, un turneu inclus în calendarul competiţional al Federaţiei Române de Tenis. Eforturile depuse de Gheorghe Dinuţă şi de conducerea Clubului, care s-au ocupat în permanență de micii tenismeni de la Mioveni, au dat roade. Astfel, turneul a fost câştigat de Andrei Ciobanu, C.S.Dacia Mioveni 2012, care s-a impus în finală în două seturi (6-4, 7-5,) în faţa favoritul numărul unu al competitiei, jucătorul gazdelor, GEORGE COSMA. De asemenea, REBECA TUDOSE şi MIHAI CIUNGU au câştigat medalii de bronz. Un lucru este cert, C.S. Dacia Mioveni 2012 dispune de tenismeni de mare perspectivă, iar în mare parte meritele aparțin antrenorilor, conducerii Clubului, a Primăriei și, nu în ultimul rând, părinților.