Campulung Muscel
marți, 21 mai, 2024

CONCORDIA II CHIAJNA – MUSCELUL CÂMPULUNG 2-0!

Alte Știri

Astăzi, muscelenii au întâlnit în deplasare echipa de la Concordia, în faţa căreia muscelenii nu au putut să câştige, însă rezultatul nu îi trimite pe jucătorii de la Muscelul Câmpulung pe un loc spre coada clasamentului. Astfel, echipa manageriată de Sendy Popovici şi antrenată de Ovidiu Tică, a intrat în teren cu următorul 11: Tănase – Voicu, Cotigă, Stancu, Leca, Burghel, Jenaru, I.Ion, Oancea, Mahu, Stan. Antrenor: Ovidiu Tică. Căpitan de echipă la gazde este câmpulungeanul Burnea Ionuţ. Golurile au fost marcate de jucătorii de la Chiajna în prima repriză la minutele 7, a marcat Cocârlă şi 26, gol marcat de Răducanu. Muscelul Câmpulung a pierdut la Chiajna II şi nu a putut profita de înfrângerea formaţiei Inter Olt Slatina (0-1 la Urban Titu) pentru a încheia pe locul I turul de campionat! Este adevărat, nici Slatina n-a profitat de înfrângerea muscelenilor pentru a se detaşa în fruntea clasamentului!

Iată care sunt rezultatele din SERIA a III-a: 20 noiembrie, ora 14:00

Atletic Bradu – CS Podari 3-1; au marcat: Iamandi (13), Tănase (61, 90) /I. Şerban (33)

21 noiembrie, ora 14:00

CS Afumaţi – CS Ştefăneşti 0-1; a marcat: Cr. Dinu (55).

Sporting Roşiori – FC Aninoasa 0-0

Urban Titu – Inter Olt Slatina 1-0; a marcat: Constantinescu (62).

Concordia Chiajna II – Muscelul Câmpulung 2-0; au marcat: Cocârlă (7), Răducanu (26).

SCM Piteşti – Înfrăţirea Hărman 4-0; au marcat: Albu (21), R. Neagoe (33), A. David (58), Lupu (67).

FC Voluntari II – Sporting Turnu Măgurele 3-0; au marcat: D. Ene (35, 50), Călinţaru (75).

La final de etapă, pe primele trei locuri se află: 1. Inter Olt Slatina cu 29 de puncte; 2. Muscelul Câmpulung cu 27 de puncte; 3. C.S Afumaţi cu 23 de puncte.