Campulung Muscel
vineri, 3 mai, 2024

Cu un egal s-a încheiat jocul cu Atletic, pe Municipal!

Alte Știri

S-a încheiat meciul între Muscelul Câmpulung și Atletic Bradu! Echipa musceleană a reușit să nu fie învinsă acasă! Scorul meciului a fost egalul de 1-1. Partida de sâmbătă, 12 martie face parte din cadrul etapei a XV-a, din liga a treia, seria a treia. Jocul cu Atletic Bradu la Câmpulung a fost la un pas să nu mai fie disputat pe Municipal dacă stadionul nu era acreditat, acest lucru întâmplându-se cu două zile înainte de meci. În minutul 31, jucătorul Dorinel Oancea a marcat un gol pentru echipa musceleană, urmând apoi ca în minutul 81 oaspeții să bage și ei la poarta gazdelor un gol! Echipa gazdă a intrat în teren cu Tănase, Voicu, Rada, Leca, Băduleanu, Mahu, Miloși, Oancea, Burghel, Jenaru, Ionescu. Jucătorii de rezervă au fost Ene, Delcea, Dumitrache, Ion, Anghel, David, Dalu. Căpitanul echipei a fost Voicu Gabriel. Oficialii care au stat pe banca de rezervă au fost Ovidiu Tică. Alecsandru Popovici, Alexandru Lulea, Sandu Epure și Ștefan Georgescu.  De la C.S Atletic Bradu au intrat în teren Priseceanu, Lazăr, Ștefănescu, Șerban, Marin, Pîslaru, Rută, Păun, Aria, Cârstea, Jenaru. Jucătorii de rezervă au fost Mateescu, Constantinescu, Trașcă, Murineanu, Rădescu, Soare, Preda. Cpăitan de echipă a fost Jenaru Gabriel. Din partea oficialilor au fost prezenți la Câmpulung, Marius Priseceanu, Adrian Popescu și Gheorghe Buliga. A fost un meci dificil pentru echipa musceleană chiar dacă a ajucat acasă! Echipa Atletic Bradu s-a întărit în ultima perioadă după ce a adus mulți jucători noi pentru posturile deficitare. Spectatorii musceleni au fost într-un număr mare la stadionul municipal chiar dacă temperaturile au scăzut în termometre cu multe grade Celsius, în această zi.