5.7 C
Campulung Muscel
vineri, 26 aprilie, 2024

Din 700 de concurenți, câmpulungeanul Irinel Bădulescu declarat campion mondial!

Alte Știri

Un câmpulungean a reușit să aducă aurul în România de la Campionatul mondial de KICKBOXING WKF 2016 din Italia.

Irinel Bădulescu a reuşit să câştige aurul la categoria – 75 de kilograme după ce a trecut de doi sportivi din Spania şi unul din Austria. Competiţia a fost una extrem de dură, concurând peste 700 de sportivi care au reprezentat 43 de ţări. Din lotul României s-a numărat şi Irinel Bădulescu care în final s-a putut bucura de centura de campion.
Irinel Bădulescu este şi instructor la clubul Tai Shin Do Gym Câmpulung.

Iată ce a scris Irinel Bădulescu pe pagina sa de socializare, după ce a fost declarat campion mondial:

,,Îi mulţumesc lui Dumnezeu că a fost alături de mine. Mulţumesc Preşedintelui WKF România shihan Florin Mina, care cu priceperea şi experienţa sa internaţională a croit drumul meu către titlul MONDIAL. Mulţumesc întregului staf tehnic, mulţumesc colegilor, mulţumesc întregului lot pentru motivaţie.
Multumesc sponsorilor, voi m-aţi îndeplinit visul!”, a scris Iri Bădulescu pe pagina sa de Facebook la puţin timp după câştigarea titlului de campion mondial

Ultimele Știri

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în administrația locală

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în...