„Azi 23.04.2025, Lt. col. rtr. EMIL SIBINSCHI a încetat din viață după o lungă și grea suferință.
Ultimul loc de muncă a fost la Școală de Maiștrii și Subofițeri de Auto” BASARAB I” Pitești de unde a fost trecut în rezervă.
A fost un coleg de toată isprava, respectat și apreciat de comandanți și colegi pentru activitatea depusă.
Dumnezeu să-i lumineze calea în gradina cu verdeață unde durere, întristare și suspin nu e numai lumina și viața veșnică fără de sfârșit!
Condoleanțe familiei îndoliate!”, se arată în anunțul din social media.
CITEȘTE ȘI. Momente istorice la Câmpulung Muscel. Lacrimi, emoții, militari repatriați cu răsunet național
A plecat în Armata stelară!
Foștii colegi la aflarea veștii triste a zilei au lăsat numai mesaje pline de durere și profunzime, acolo unde a fost postat mesajul. Din ordinul sutelor am să le redăm pe cele mai frumoase la adresa celui care a decedat, Emil Sibinschi.
CITEȘTE ȘI. A fost adus un comandant nou la Batalionul 30 Vânători de Munte „Dragoslavele”. Azi, a apărut în publicul larg
- Dumnezeu să-l odihnească în pace. Condoleanțe familiei îndurerate. A fost un coleg de nădejde, apreciat de comandanți, a scris Aurel Stoica.
- D-zeu să-l odihnească în pace. A fost un bun coleg și prieten în Școala Militară. Condoleanțe familiei îndurerate..!, a scris Tinc Ioan.
- D-zeu să îl ocrotească în armata stelară! Ofițer deosebit, coleg de ispravă! Condoleanțe familiei îndurerate!, a scris Banu Virgiliu.
CITEȘTE ȘI. Abonează-te la canalul de WhatsApp – Ziarul din Muscel și află primul cele mai importante știri ale zilei
Urmărește știrile Ziarului din Muscel și pe pagina de Facebook, pe Youtube pe grupul Cititorii Ziarului din Muscel, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp.