18.1 C
Campulung Muscel
marți, 29 aprilie, 2025

Gigantul pentru adrenalină care se deschide lângă Câmpulung Muscel! Nebunieeee totală pentru toată lumea

Alte Știri

Gigantul pentru adrenalină care se deschide lângă Câmpulung Muscel. Nebunieeee totală pentru toată lumea. Mai e puțin timp până când e gata. Se lucrează de zor din luna octombrie.

@saniemontanadomnesti

sanie de vara 🎢 📍localitatea Domnești, județul Argeș #aventura #nature #bobdevara #alpinecoaster #mountain

♬ Around the World – KOBASHY & Luershi Mecker & MC LyC4N

E singurul loc din Argeș, unde turiștii vor fi atrași că un magnet puternic. La o oră și jumătate de București, la 20 de minute de Curtea de Argeș și 30 de minute de Câmpulung Muscel. Antreprenorii au pus bazele pe o suprafață de 1 km în localitatea Domnești, spre Mușetești la o afacere cu sanie de vară. Sania montană de vară Domnești urmează să se deschidă în curând.

CITEȘTE ȘI. Celebrele rețete culinare scrise acum peste 120 de ani la Câmpulung Muscel, de o membră a Goleștilor sunt prinse într-o carte la îndemâna oricui

Dacă pârtiile de schi nu mai merg din cauza lipsei zăpezii această distracție e garantată. Mai ales că va fi gata și autostrada Pitești – Sibiu cu punctul de transfer la Tigveni.

Sania de vară montană din Domnești îi poartă pe cei mari și cei mici într-o aventură stropită cu adrenalină pe un traseu înțesat cu schimbări de direcție și curbe pe care îl termini cu o singură dorință în minte să o iei de la capăt.

Se dorește ca în zonă afacerea să fie extinsă cu locuri de cazare, restaurante, cum e la Moieciu din județul Brașov.

CITEȘTE ȘI. Orașul lui Lasconi transformat în Mecca de turiști israelieni, în scurt timp. Vin cu avioanele, din ce în ce mai des

„Am auzit că se deschide un parc de distracții. Am venit să văd dacă este sau nu adevărat. Mă bucură faptul că face în zona asta. E spațiu destul. Am inteles că vor face și cazare și restaurant. Atunci va fi plin. Vor veni și din țară și din zonă nu mai spun. Dacă ar mai face și alții alte chestii ar ridica zona foarte tare. O să se dezvolte pentru că este și autostrada aproape”, spune un localnic.

CITEȘTE ȘI. Abonează-te la canalul de WhatsApp – Ziarul din Muscel și află primul cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile  Ziarului din Muscel și pe pagina de Facebook, pe Youtube pe grupul Cititorii Ziarului din Muscel, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp.

Ultimele Știri

O femeie de la noi, declarată piromană. A dat foc în grădină până a ajuns la blocuri…

O femeie de la noi, declarată piromană. A dat foc în grădină până a ajuns la blocuri...Pompierii de la...

Alte știri din aceeași categorie