Campulung Muscel
vineri, 3 mai, 2024

Karatiştii din Mioveni au participat la Cupa României WSF

Alte Știri
Sportivii secţiei de karate a clubului C.S Dacia Mioveni 2012 au participat în weekend, în Târgul Secuiesc, la Cupa României WSF, unde au participat peste 200 de concurenți.
Clubul a fost reprezentat de 10 sportivi, elevi ai profesorului Sebastian Ene. Karatiştii din Mioveni au obținut nu mai puțin de 19 medalii, dintre care 5 de aur, 6 de argint și 8 de bronz.
La finalul întrecerii, C.S Dacia Mioveni 2012 a ocupat locul 5 în clasamentul general pe cluburi(au participat 22 de cluburi). Conducerea clubului felicită întreaga echipă pentru aceste rezultate.