Campulung Muscel
joi, 2 mai, 2024

Medalii pentru karatiştii din Mioveni!

Alte Știri
Sportivii secţiei de karate a clubului CS Dacia Mioveni 2012 au participat la Târgul Secuiesc, la Cupa României WSF.
C.S Dacia Mioveni a fost reprezentat de 7 sportivi, elevi ai profesorului Sebastian Ene.
Karatiştii argeşeni au obținut nu mai puțin de 16 medalii, dintre care 9 de aur, 5 de argint și 2 de bronz.
Medaliații sunt următorii:
Floricică Raris – locul I, kata;
Dumitra David – locul I, kumite shobu ippon,locul II, Kata şi locul II, kumite WKF;
Vlad Leonard – locul II, kumite WKF;
Stanciu Ştefan –  locul III, kumite WKF;
Georgescu Cătălin – locul I, kumite WKF, locul II kumite WKF;
Catrinescu Laurenţiu – locul I, kumite WKF, locul III, kumite shobu ippon;
Ionescu Radu – locul I, kumite shobu ippon şi locul II, la kumite WKF.
De asemenea, echipa de minicadeţi formată din Georgescu Cătălin şi Catrinescu Laurenţiu au câştigat medalia de aur la kumite – echipe, iar echipa de copii III, formată din Dumitra David ,Stanciu Ştefan şi Vlad Leonard au câştigat  aur la kumite – echipe.
Sebastian Ene, antrenor de karate la CS Dacia Mioveni 2012, ne-a declarat: „Ma mândresc atât eu, cât şi conducerea clubului cu aceşti sportivi care au rezultate foarte bune la toate competiţiile la care participăm.
Ţin să mulţumesc conducerii clubului şi autorităţilor locale pentru că au asigurat această deplasare şi cu siguranţă vom încerca ca şi de acum înainte să obţinem rezultate pe măsură”.