Campulung Muscel
luni, 29 aprilie, 2024

Muscelul Câmpulung este tot pe primul loc după meciul cu Sporting Roșiori!

Alte Știri

Muscelul pierde în deplasare meciul jucat la Roșiori de Vede, cu echipa locală Sporting Roșiori cu scorul de 2-1. Meciul a început prost pentru jucătorii musceleni când echipa gazdă a reușit să deschidă repede scorul în minutul 6 prin Călin după o gravă eroare a portarului nostru Adrian Tănase! După pauză Muscelul a restabilit egalitatea în minutul 52 prin Ion Ionuț, aflat la prima reușită pentru echipa noastră! La numai un minut distanță același Tănase comite o a doua eroare care duce la golul lui Bocănete! Muscelenii au forțat egalarea și au ratat câteva mari ocazii prin Ion Ionuț, Mahu și Băduleanu! Bafta vine că după acest eșec Muscelul Câmpulung ocupă în continuare primul loc în clasament, la 2 puncte distanță de următoarele: Afumați și Scm Pitești! Echipa folosită: Tănase, Voicu Leca Rada Băduleanu, Miloși Ion Ionuț, Mahu Oancea Burghel, Ionescu! Au mai intrat: Dalu, David, Delcea.