SCHITU GOLEȘTI: A avut loc o amplă acțiune de ecologizare, sub egida „Argeșul curat!”

Alte Știri

De Ziua mondială a mediului înconjurător autoritățile locale din Schitu Golești coordonate de primarul Vasile Tudorel Miriță s-au mobilizat în cadrul acțiunii desfășurate la nivel județean, sub egida „Argeșul curat!”, sâmbătă, 5 iunie. Zeci de voluntari au participat la acțiune cu saci, mănuși, dorință și bună dispoziție.

Primăria le-a oferit saci și mănuși de protecție.

A fost o acțiune reușită și mulțumesc tuturor celor prezenți, copiilor de la școală, cadrelor didactice, voluntarilor, personalului Primariei și consilierului local care a participat la activitate”, a transmis edilul comunei.

În urma acțiunii s-au strâns peste 3 tone de gunoaie.

Ultimele Știri

Alarmă în Argeș: 17 accidente cu trotinete electrice în doar șase luni. Poliția a intensificat controalele

Alarmă în Argeș: 17 accidente cu trotinete electrice în doar șase luni. Poliția a intensificat controalele. Polițiștii rutieri din Argeș...

Alte știri din aceeași categorie