12.5 C
Campulung Muscel
joi, 28 martie, 2024

Serviciul Român de Informaţii face angajări pe bandă rulantă

Alte Știri

Serviciul Român de Informaţii face angajări pe bandă rulantă. De data aceasta SRI angajează inginer electronist!

Puteți citi articolele ziaruldinmuscel.ro în Google News și Google Discover (pe mobil și desktop).

Potrivit datelor oficiale, cerinţele postului sunt următoarele:

• absolvent de studii superioare în domenii tehnice, preferabil automatică / electronică / telecomunicații

• competenţe – cunoştinţe generale despre:

cunoştinţe teoretice solide în domeniul bazele electrotehnicii şi componente electronice discrete pasive (R / L / C) şi active (diodă / tranzistor / amplificator operaţional / circuite integrate numerice, etc.).

cunoştinţe generale de montaje tipice de electronică analogică şi digitală (microcontrolere);
abilități practice pentru dezvoltarea și realizarea de echipamente electronice;

recunoașterea schemelor bloc / de principiu și interpretarea funcționării circuitelor și dispozitivelor electronice;
cunoştinţe de utilizare a aplicaţiilor CAD de proiectare şi simulare în electronică (Menthor /Altium / OrCAD);

cunoaşterea echipamentelor de măsură de laborator (surse reglabile de tensiune-curent / multimetru / osciloscop / generator forme de undă / receptor etc.).

cunoştinţe în unul sau mai multe din domeniile (avantaj):
procesarea de semnal vocal / video;
dezvoltarea de aplicaţii pentru microcontrolere şi DSP;
cunoaşterea mediului MATLAB / SIMULINK;

cunoaşterea limbajelor C++, Java sau Python;
reţele de calculatoare;
protocoale de comunicaţii;
abilitatea de învățare și adaptare rapidă.

Responsabilităţi:

• identificare și analiză dispozitive electronice, moduri de funcționare, scheme bloc;
• proiectare dispozitive electronice de interfațare și extragere de date.

Nivel carieră: middle (2 – 5 ani)

Adresa jobului: Bucureşti

Limba engleză: cel puţin nivel mediu.

Cum aplici?

CV şi scrisoare de intenţie pe hr.tehnic@sri.ro.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Ultimele Știri

Veste grozavă pentru clienții Băncii Transilvania. Ce s-a întâmplat cu bancomatele din Câmpulung Muscel

Veste grozavă pentru clienții Băncii Transilvania. Ce s-a întâmplat cu bancomatele din Câmpulung Muscel. Banca Transilvania a făcut un...

Alte știri din aceeași categorie