luni, 29 aprilie, 2024

Tenismenii din Mioveni, din nou pe podium

Alte Știri
Vitrina cu trofee a secţiei de tenis de câmp de la CS Dacia Mioveni 2012 a devenit mai bogată.
Participanți recent la Cupa STALEX – Vâlcea, competiție organizată de Federația Română de Tenis de câmp, sportivii din Mioveni au obținut rezultate foarte bune.
Astfel, Matei Seciu (10 ani) a concurat pentru o categorie mai mare (12 ani) şi a câştigat primul loc şi trofeul competiției, iar Andrei Ciobanu a obţinut locul al doilea la categoria 14 ani.
De asemenea, Ilie Havier (8 ani) şi Alexandru Istrate (10 ani) au obținut locul al treilea la  categorii mai mari ( 10 ani, respectiv 12 ani).
Conducerea clubului îi felicită pentru aceste rezultate.