9.5 C
Campulung Muscel
duminică, 26 octombrie, 2025

Trei câmpulungeni au adus acasă trofeul de la Festivalul Internaţional „Shining Star” din Turcia

Alte Știri

Trei câmpulungeni extrem de talentați s-au calificat în finala Festivalului Internaţional „Shining Star” din Turcia, Istambul, ce a avut loc în perioada 18-22 decembrie 2016.

Primăria Câmpulung le-a pus la dispoziție un microbuz și i-a sponsorizat pentru a ajunge la festival de unde s-au întors acasă cu trofeul. Cei trei, Ștefan Badea (trofeu), Ana Maria Picurici (mențiune) și Bianca Udroiu (premiul III) sunt elevi ai clasei de canto Gina Pavel. În semn de mulțumire tinerii câștigători au venit cu trofeul în fața aleșilor locali, cei care le-au aprobat proiectul de hotărâre pentru finanțarea deplasării în Turcia iar mai mult decât atât le-au și cântat consilierilor câteva melodii. Înregistrarea integrală o găsiți aici!

Reamintim faptul că ședința de Consiliu Local a fost transmisă în Direct pe pagina de Facebook Ziarul din Muscel. Dacă vă place ceea ce facem vă rugăm să ne răsplătiți cu un LIKE sau IMI PLACE pe pagina Ziarul din Muscel. Vă mulțumim!

 

Ultimele Știri

Scene de panică într-un cartier din Câmpulung Muscel. Din păcate sunt la ordinea zilei!

Scene de panică, duminică, pe strada George Topârceanu din cartierul Vișoi, Câmpulung. Un tânăr de 23 de ani, aflat...

Alte știri din aceeași categorie