Viceprimarul care a trecut prin momente profund emoționante

Alte Știri

Viceprimarul care a trecut prin momente profund emoționante. În 1964, treceau cu toții cei din foto, emoționați, pragul școlii generale din comuna Lerești. O vedeau pentru prima oară pe tovarășa învățătoare, făceau primii pași către cunoaștere.
Au învatat, au crescut, au ajuns oameni mari.

Acum după 58 de ani s-au reîntâlnit, cei care au mai rămas aici pe pământ la scoală, iar cei care au plecat, i-au vegheat din Cer.
Printre micuții de atunci era și Adriana Cicu, viceprimarul comunei Lerești, care acum și-a retrăit clipele de boboc.

Am avut de povestit, am trăit emoțiile revederii, parcă ieri era 1968, terminam clasa a IV a, mult mai puțini acum, o parte dintre ei, foștii noștri colegi și prieteni, sigur ne-au privit de sus, au fost alături de noi.

I-am reîntâlnit, veseli, cu multă tinerețe-n suflete, avem vise, avem dorințe, avem o viață de trăit, avem multe astfel de evenimente de înfăptuit, a scris viceprimarul al Lereștiului pe pagina sa de socializare.

foto – Adriana Cicu

Ultimele Știri

Pe vremuri, stăteau lângă primar la fiecare eveniment. Astăzi, consilierii locali au dispărut din peisaj. De când Elena Lasconi conduce orașul, absența lor a...

Pe vremuri, stăteau lângă primar la fiecare eveniment. Astăzi, consilierii locali au dispărut din peisaj. De când Elena Lasconi...

Alte știri din aceeași categorie