Decizie de ultimă oră! Polițiștii acuzați că au ucis un bărbat în timpul unei intervenții – eliberați!

Alte Știri

Cei doi polițiști acuzați că au ucis un bărbat în timpul unei intervenții brutaele săptămâna trecută au fost eliberați din arest. Magistrații de la Curtea de Apel Pitești au decis ca cei doi oameni ai legii să fie plasați în arest la domiciliu pentru următoarele 30 de zile.

Vă reamintim că victima, Barbu Alexandru, a murit după ce ar fi fost dat cu capul de asfalt în urma unei intevenții mult prea brutale a polițiștilor din Pitești. În urma analizei medicilor legiști, bărbatul ar fi decedat în urma unei asfixieri mecanice, iar cei do agenți au fost reținuți pentru loviri cauzatoare de moarte, și nu pentru ucidere din culpă

Cei doi polițiști au fost inițial… Citește în continuare AICI.

Ultimele Știri

Șicanare în trafic urmată de violență în Argeș. Un bărbat a fost reținut după ce ar fi lovit intenționat o mașină și l-a agresat...

Șicanare în trafic urmată de violență în Argeș. Un bărbat a fost reținut după ce ar fi lovit intenționat...

Alte știri din aceeași categorie