6.9 C
Campulung Muscel
miercuri, 28 februarie, 2024

Cei mai buni matematicieni din Mioveni au fost premiaţi la concursul judeţean de matematică “In Memoriam Ion COJOCARU”

Alte Știri

Concursul de matematică „Ion Cojocaru” a ajuns la cea de-a VIII-a ediție şi la fel ca în anii anteriori, competiția s-a desfășurat la Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu” Mioveni .
Elevii din judeţ, pasionați de cifre și algoritmi, și-au valorificat cunoștințele în acest domeniu sâmbătă, 9 mai 2015. La competiţie s-au înscris  430 de elevi din Piteşti, Câmpulung, Curtea de Argeş, Mioveni şi din zonele limitrofe. Organizatorii au fost: Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu” Mioveni, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Argeş, Primăria, Consiliul Local Mioveni, precum şi Asociaţia de Părinţi din Liceului Teoretic „Iulia Zamfirescu” Mioveni.

CÂŞTIGATORII CONCURSULUI “IN MEMORIAM ION COJOCARU”:
CLASA A II-A:

1. DENEANU SARINA – PREMIUL I;
2. GOGOESCU ARTHUR – PREMIUL I;
3. DUMITRAŞCU ERIKA MARIA – PREMIUL I;
4. IVAN BOGDAN – PRE,IUL I;
5. MIHAI RĂZVAN – PREMIUL I;
6. NEDELEABIANCA MIHAELA – PREMIUL I;
7. ŞERBAN COSTINELA – PREMIUL I;
8. TIŢA TEODOR – PREMIUL I;
9. VOINEA LUCIAN – PREMIUL I;
10. AVRAM ANA – PREMIUL II;
11. BOAMBEŞ TIBERIU – PREMIUL II;
12. FLOREA ANCA – PREMIUL III;
13. PĂUN ROBERT CRISTIAN – PREMIUL III;
14. CIOCÎRLAN ALEXANDRU – MENŢIUNE;
15. CRISTESCU ANDREEA – MENŢIUNE;
16. NEACŞU ANAMARIA – MENŢIUNE.
 
CLASA A III-A:
1.BABIAN DRAGOȘ  – PREMIUL I
2. BUTAN NORIS   – PREMIUL I
3. COSTEA ALEXANDRU – PREMIUL I
4. DEONISE DAVID  – PREMIUL I
5. GHEORGHE ANTONIA – PREMIUL I
6. GRIGORE IRINA – PREMIUL I
7. ILIE MAIDER – PREMIUL I
8. IORDACHE MATEI – PREMIUL I
9.MATEA MIHNEA – PREMIUL I
10. NICOLAE MARIO – PREMIUL I
11.PONOV  ROBERT – PREMIUL I
12. RUJA MARIA DIANA – PREMIUL I
13. SFÎREA ŞTEFAN CLAUDIU – PREMIUL I
14.  STĂNCULESCU ANDRADA – PREMIUL I
15. ȘUȚĂ CONSTANTIN – PREMIUL I
16. BUJOREANU MATEI  – PREMIUL II
17.CRUCERU VLAD – PREMIUL II
18.DOGIOIU RAREŞ – PREMIUL II
19.GROSANU IANIS – PREMIUL II
20. NECULA LOIS – PREMIUL II
21.POPESCU GABRIELA – PREMIUL II
22.STAICU ŞTEFAN – PREMIUL II
23.TUDOR RĂZVAN – PREMIUL II
24. BUZULICĂ ALEXANDRA – PREMIUL III
25. COJOCARU ANA-MARIA – PREMIUL III
26. ENACHE DAVID – PREMIUL III
27.GAIBU MIHAI – PREMIUL III
28.ILEANA PETRE CRISTIAN – PREMIUL III
29. MINCIUNESCU RADU – PREMIUL III
30. NAFTICA OVIDIU CONSTANT – PREMIUL III
31.OIŢĂ MARIA – PREMIUL III
32. PREDUŢ ANDREEA LILIANA – PREMIUL III
 
CLASA A IV-A:
1. ANDREI ALEXIA – PREMIUL I
2. BĂNUŢĂ ALEXANDRU – PREMIUL I
3.. BICULEASA ANTHONY – PREMIUL I
4.. BOSNEAG IRINA  – PREMIUL I
5. BRANISTE VICTOR PETRU – PREMIUL I
6. BRATU M. M. IOANA – ALEXANDRA – PREMIUL I
7. BURTEA MÂRZAC ALEXANDRA – PREMIUL I
8. CIOTÎRNAE ALEXANDRU – PREMIUL I
9. COMAN REBECA – PREMIUL I
10. CROITOR ANDREI – PREMIUL I
11. DASCĂLU  ALESSIA – PREMIUL I
12. DEONISE SILVIU – PREMIUL I
13. DIMA ALEX – PREMIUL I
14. DITA ANDRADA – PREMIUL I
15. FIANU RARES – PREMIUL I
16. FILFANESU TEODORA – PREMIUL I
17. GHEBOEANU ANITA CRISTIANA – PREMIUL I
18. HORVAT ŞTEFAN – PREMIUL I
19. IFROSĂ IUSTINA – PREMIUL I
20. ILIE BARBU GIANY – PREMIUL I
21. ILIE C. DANIEL – FLORIN  – PREMIUL I
22. ILINESCU ANDREI – PREMIUL I
23. IVAŞCU TEODOR COSTIN – PREMIUL I
24. LAPADAT OANA MARIA – PREMIUL I
25. LECA N. D. MARIA – CATALINA  – PREMIUL I
26. LINTĂ ALEXANDRU – PREMIUL I
27 MITREA IOAN DAVID PREMIUL I
28. MUȘAT ȘTEFAN PREMIUL I
29. NĂTĂRĂU CIPRIAN – PREMIUL I
30. NICU TEODORA – PREMIUL I
31. NUȚĂ DAVID – PREMIUL I
32. PARVU ANTONIE – PREMIUL I
33. PAUN ANDREI – PREMIUL I
34. PETRISOR ANDREEA – PREMIUL I
35. PIRVU TANIA – PREMIUL I
36. PITEA RARES – PREMIUL I
37. PUFU ANDREI FLORIN PREMIUL I
38. RĂRIŞ VLAD – PREMIUL I
39. ROŞU DIANA – PREMIUL I
40. ROȘU MARIA TEODORA – PREMIUL I
41. ROTARU ANTONIA – PREMIUL I
42. SERBANESCU STEFANIA – PREMIUL I
43. SIMION O. ANDREI – PREMIUL I
44. STEFANESCU ANDREI – PREMIUL I
45. UNGUREANU VLAD MARIN – PREMIUL I
46. VLASCEANU VLAD – PREMIUL I
47. YAMAMURA MIHAIL MARO – PREMIUL II
48. ALEXE MARIA – PREMIUL II
49. CICU RAREŞ – PREMIUL II
50. COJOCARU DARIA – PREMIUL II
51. COTEŢ DAMIAN – PREMIUL II
52. CREŢU BOGDAN MIHAIL – PREMIUL II
53. IORDACHE RUXANDRA – PREMIUL II
54. MARINESCU ALIN – PREMIUL II
55. RAILEANU ALIN – PREMIUL II
56 ŞUŢĂ MARIA – PREMIUL II
 
 CLASA A V-A:
1.ANDRONE ANDREI – PREMIUL I
2. BARBU ROBERT IONUŢ – PREMIUL I
3. BOGDAN ANA-MARIA – PREMIUL I
4. JIPA DARIUS – PREMIUL I
5. MĂRTOIU RUXANDRA – PREMIUL I;
6. NEACŞU TEODORA – PREMIUL I;
7. RADU ANDREI LAURENŢIU – PREMIUL I;
8. GARAIAM ANDRES – PREMIUL II
9. OPREA NADREEA – PREIUL II;
10. NENCIU GEORGE – PREMIUL II;
11. CIOBANU HORIA – PREMIUL III;
12. DRĂGUŢOIU VLAD ION – PREMIUL III;
13. GRIGORESCU EMANUELA – PREMIUL III;
14. VOICU OANA – PREMIUL III;
15. STAN ALEX – PREMIUL III;
16. BALABAN MIHAI – MENŢIUNE;
17. UNGUREANU ALEXANDRU – MENŢIUNE;
18. IONESCU MIRCEA – MENŢIUNE;
19. DUMITRESCU NICOLAE – MENŢIUNE
20. MIRCIOAGĂ MARIUS CRISTIAN – MENŢIUNE;
21. MARINESCU ANDREEA – MENŢIUNE;
22. SABIE V. RALUCA ELENA – MENŢIUNE;
23. VOICU VLAD – MENŢIUNE;
24. GHINEA VICTOR – MENŢIUNE;
25. PREDA ŞTEFAN – MENŢIUNE;
26. IORGA. MIHAI – MENŢIUNE.
 
CLASA A VI-A:
1. CHIRIAC ALEXANDRU – PREMIUL I;
2.  PĂTRAŞCU IOANA – PREMIUL II;
3. MANOLOACHE VLAD – PREMIUL III;
4.  VITAN G.I.IULIU – MATEI – PREMIUL III;
5. MARIN GEORGE ALEXANDRU – MENŢIUNE;
6. MARMANDIU VLAD – MENŢIUNE;
7.  ZINCA I.E. ANDY IONUT – MENŢIUNE;
8. CIOC AMELIA – MENŢIUNE;
9. PODARU RĂZVAN – MENŢIUNE;
10. BADEA M.I. SEBASTIAN – MENŢIUNE;
11. PANDELICĂ LUCIAN – MENŢIUNE;
12. GHIŢU ANDREI – MENŢIUNE;
13. ANDREI BIANCA – MENŢIUNE.

CLASA A VII-A:
1.  VOICU CIPRIAN – PREMIUL I;
2. DEONISIE ALEXANDRU – PREMIUL II;
3. CONTOR ANDREI – PREMIUL II;
4. POPA THEODORA – PREMIUL III;
5. BUZULICĂ TEODORA – MENŢIUNE;
6.  MATEI ANDREI –  MENŢIUNE;
7.  POPA ADINA MARIA – MEŢIUNE;
8.  ZAMFIR RADU – MENŢIUNE;
9.  POPA ŞTEFANIA – MENŢIUNE;
10.  LINTE CARLA – MENŢIUNE;
11. OLTEANU N. MARIA RALUCA – MENŢIUNE;
12. AMBRUS ALEXIA – MENŢIUNE;
13. DUMITRESCU OANA – MENŢIUNE;
14. FLOREA MARIUS-ŞTEFAN – MENŢIUNE.

 CLASA A VIII-A:
1. NECULA NARCIS – PREMIUL I;
2. MANEA TONY – PREMIUL II;
3.  DUCU DARIE – PREMIUL II;
4.  IANCU GEORGE – PREMIUL II;
5. PĂUNA I LAURA ANA – PREMIUL III;
6. MINCU DANIEL – MENŢIUNE;
7.MATEI HERMINA – MENŢIUNE;
8. DINCĂ RADU-ALEXANDRU – MENŢIUNE;
9. DUŢĂ M.B. CIPRIAN – MENŢIUNE;
10. VASILACHE DARI – MENŢIUNE.

 REZULTATE CLASELE V-VI – SECŢIUNEA INFORMATICĂ:
1. TODEROIU DENISA – PREMIUL I
2. NĂSTASE MARIA MAGDALENA – PREMIUL II;
3. MARINESCU FILIP SEBASTIAN – PREMIUL III
4. PANAIT IONUŢ – MENŢIUNE;
5. PANTILIE OCTAVIAN NICOLAE – MENŢIUNE
6. NEAGU NARCISA NICOLETA – MENŢIUNE.

REZULTATE CLASELE VII-VIII – SECŢIUNEA INFORMATICĂ:
1. HIRICĂ IOANA ALEXANDRU – PREMIUL I;
2. FRÂNCU IOANA COSMINA – PREMIUL II;
3. STOICULESCU ALEXANDRU – PREMIUL III;
4. HOROBEANU GEORGIANA – MENŢIUNE;
5. TOTEANU IONUŢ ALEXANDRU – MENŢIUNE;
6. ŞTEFAN AMALIA – MENŢIUNE.

Ultimele Știri

POIENARII DE MUSCEL. S-a organizat un Târg de Mărțișor

POIENARII DE MUSCEL. S-a organizat un Târg de Mărțișor. Acesta este considerat simbolul primăverii, al revenirii la viață a...

Alte știri din aceeași categorie