6.7 C
Campulung Muscel
luni, 17 martie, 2025

E groasă treaba. Hoții de buzunare au „răsărit” ca ghioceii în piața centrală din Câmpulung Muscel

Alte Știri

E groasă treaba. Hoții de buzunare au „răsărit” ca ghioceii în piața centrală din Câmpulung Muscel.

Vremurile sunt din ce în ce mai grele, iar asta nu îi împiedică pe unii să recurgă la cele mai mîrșave acțiuni. Vorbim aici despre furtul din buzunare. O ”meserie” veche, și des întâlnită în toate zonele. Acum venim cu o altă sesizare de la cititorii noștri.

CITEȘTE ȘI. Nebunieee în trafic pe DN 73. Câte semafoare sunt de la Podu Dâmboviței până în Valea Mare Pravăț spre Câmpulung Muscel

Aceștia relatează despre doi indivizi, care par în regulă, dar care, se orientează către persoane care par sau sunt cuprinse de anumite gânduri, nu sunt atente, acelea fiind cele mai ușoare victime.

”Sunt doi indivizi care acționează în zone aglomerate. Eu eram în piață la o tarabă de legume, îmi făceam piața. Doamna de la tarabă îmi spunea despre produse, că sunt proaspete, etc. Am simțit că cineva s-a lipit de mine. Am întors capul, era un individ pe care-l remarcasem că avea pantalonii ridicați pe gambă să se vadă tatuajele. Apoi în dreapta s-a apropiat altul. Cum am sesizat rapid prezența lor și m-am întors, au plecat. Vânzătoarea a dat din cap și mi-a confirmat oarecum ce am bănuit și eu”.

CITEȘTE ȘI. Miroase a primăvară în piața primăriei Câmpulung. Mii de flori și multe albine cu zumzet

”Aveți grijă oameni buni, s-au întors de unde or fi fost și ne rup pe noi. Sunt doi care nu știu dacă lucrează neapărat împreună, că i-am văzut și separat. Dar sunt puși pe treabă. Acum că e aglomerat în centrul orașului sunt și ei prezenți. Pe lângă cele cu fuste pe care le știm, au apărut și ei. Se bagă în special pe femeile mai plăpânde, singure. Sper să îi ia cei de la Poliție, sau să le dea vreun musculos o mamă de bătaie dacă o fură pe iubita sau pe mama lui”.

CITEȘTE ȘI. S-a pus lacătul pe o celebră bancă din Câmpulung Muscel, după zeci de ani. Ce se întâmplă cu clienții

”Cel cu pantalonii suflecați are aceleași haine. Unele de culoare deschisă. Nu l-am observat cu alte haine, de când a încercat să îmi ia ceva din buzunar. Sunt vreo două săptămâni. E în aceleași haine. E grizonat și se vede că e golănaș”.
Probabil, nimeni nu a depus vreo plângere că a fost deposedat de bunuri, însă la cum scriu oamenii, este posibil ca în următoarea perioadă, criminaliștii musceleni să aibă de lucru.

CITEȘTE ȘI. Abonează-te la canalul de WhatsApp – Ziarul din Muscel și află primul cele mai importante știri ale zilei

Urmărește știrile  Ziarului din Muscel și pe pagina de Facebook, pe Youtube pe grupul Cititorii Ziarului din Muscel, pe Tik Tok sau direct pe canalul de WhatsApp.

Ultimele Știri

Când se deschide într-un oraș din Argeș, cel mai mare supermarket cu produse autohtone și prețuri mici, mici

Când se deschide într-un oraș din Argeș, cel mai mare supermarket cu produse autohtone și prețuri mici, mici. Retailerul La...

Alte știri din aceeași categorie