14.1 C
Campulung Muscel
vineri, 3 mai, 2024

Oraşul Mioveni a găzduit Concursul Național de Șah “Elisabeta Polihroniade”- etapa judeţeană

Alte Știri
Peste 120 de elevi au participat sâmbătă, 26 septembrie, la etapa județeană a Concursului Național de Șah “Elisabeta Polihroniade” ce a avut loc în Sala de Sport a Liceului Teoretic “Iulia Zamfirescu”din Mioveni.
Competiția a fost destinată elevilor din învățământul primar, gimnazial și liceal (echipe mixte).
Startul s-a dat la ora 10.00, iar concursul a durat peste 5 ore.
Preşedintele juriului a fost marea maestră internaţională Elisabeta Polihroniade .
 Câştigătorii au fost premiaţi cu diplome, cupe şi medalii, iar toti ceilalţi concurenţi au primit diplome de participare.
Competiţie a fost organizată de Asociaţia Club Sportiv „Elisabeta Polihroniade”, Federaţia Română de Şah, în parteneriat cu Primăria oraşului Mioveni, ISJ Argeş, CS Dacia Mioveni 2012 şi Muzeul Judeţean Argeş – Muzeul Sportului Argeșean.