Prezența la vot a fost de 45,84%. Iată cum s-a votat pe fiecare secție de votare

Prezența la vot a fost de 45,84%. Iată cum s-a votat pe fiecare secție de votare

Prezența la vot în Câmpulung a fost de 45,84%, apropiată de procentul din anul 2012, depășind cu mult anul 2016. Elena Lasconi a obținut un procent zdrobitor în fața lui Liviu Țâroiu reușind să aibă de partea sa un număr de 7491 de alegători din cei aproape 15.000 care s-au prezentat duminică la vot.

În urma alegerilor locale ce s-au desfășurat duminică, 27 septembrie, candidații pentru funcția de primar a municipiului Câmpulung au obținut urătoarele rezultate:

Elena Lasconi (USR Plus) – 7491 voturi (56,78%)

Liviu Ioan Țâroiu (PSD) – 3093 voturi (23,45%)

Nicolae Zaharia (PNL) – 1956 voturi (14,83%)

Ion Ciurea (PMP) – 132 voturi (1,00%)

Anca Coșa (AUR) – 124 voturi (0,94%)

Marian Rădulescu (PRO România) – 120 voturi (0,91%)

Florin Bivol (ALDE) – 97 voturi (0,74%)

Ioan Virgil Stuparu (independent) – 88 voturi (0,67 %)

Mircea Fulger (PER) – 66 voturi (0,50 %)

Marius Dumitrescu (AD) – 25 voturi (0,19 %).

Componența Consiliului Local Câmpulung 2020 – 2024: USR Plus – 7 mandate, PSD – 5 mandate, PNL – 4 mandate, POL – 3 mandate.

Iată cum s-a votat pe fiecare secție de votare în Câmpulung:

Secţia 90 – Şcoala nr.1

Alegători înscrişi pe liste: 765

Alegători pe lista suplimentară: 12

Alegători prezenţi la vot: 397

Voturi valabil exprimate: 391

Voturi nule: 6

Prezenţa la vot: 51,96%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 171 voturi (43,08%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 107 (26,96%)

Nicolae Zaharia (PNL): 80 voturi (20,16%)

Marian Rădulescu (Pro România): 10 voturi (2,52%)

Virgil Stuparu (ind.): 10 voturi (2,52%)

Anca Coşa (AUR): 7 voturi (1,77%)

Ion Ciurea (PMP): 3 voturi (0,76%)

Florin Bivol (ALDE): 2 voturi (0,51%)

Mircea Fulger (PER): 1 vot (0,26%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 95 voturi (23,92%)

PSD: 82 voturi (20,67%)

PNL: 78 voturi (19,64%)

POL: 71 voturi (17,88%)

Pro România: 19 voturi (4,78%)

Virgil Stuparu (ind.): 18 voturi (4,53%)

AUR: 8 voturi (2,01%)

PMP: 6 voturi (1,51%)

Partida Romilor: 4 voturi (1%)

ALDE: 3 voturi (0,75%)

PER: 3 voturi (0,75%)

PAD: 1 vot (0,25%)

Secţia 91 – Şcoala nr.1 II

Alegători înscrişi pe liste: 864

Alegători pe lista suplimentară: 10

Alegători prezenţi la vot: 417

Voturi valabil exprimate: 409

Voturi nule: 8

Prezenţa la vot: 48,26%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 186 voturi (45,70%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 114 (28,01%)

Nicolae Zaharia (PNL): 86 voturi (21,13%)

Marian Rădulescu (Pro România): 7 voturi (1,72%)

Ion Ciurea (PMP): 6 voturi (1,48%)

Virgil Stuparu (ind.): 5 voturi (1,23%)

Mircea Fulger (PER): 2 voturi (0,50%)

Anca Coşa (AUR): 1 vot (0,25%)

Florin Bivol (ALDE): 1 vot (0,25%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,25%)

CONSILIU LOCAL

PSD: 97 voturi (23,97%)

USR PLUS: 94 voturi (22,54%)

PNL: 90 voturi (21,58%)

POL: 72 voturi (17,26%)

PMP: 14 voturi (3,35%)

Pro România: 11 voturi (2,63%)

Virgil Stuparu (ind.): 11 voturi (2,63%)

ALDE: 9 voturi (2,15%)

PER: 8 voturi (1,91%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,71%)

AUR: 1 voturi (0,23%)

PAD: 1 vot (0,23%)

Secţia 92 – Şcoala “Nanu Muscel”

Alegători înscrişi pe liste: 1.181

Alegători pe lista suplimentară: 12

Alegători prezenţi la vot: 590

Voturi valabil exprimate: 583

Voturi nule: 7

Prezenţa la vot: 49,95%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 287 voturi (48,65%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 150 (25,43%)

Nicolae Zaharia (PNL): 106 voturi (17,97%)

Anca Coşa (AUR): 15 voturi (2,55%)

Marian Rădulescu (Pro România): 8 voturi (1,36%)

Virgil Stuparu (ind.): 7 voturi (1,19%)

Florin Bivol (ALDE): 5 voturi (0,85%)

Ion Ciurea (PMP): 4 voturi (0,68%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 voturi (0,17 %)

Mircea Fulger (PER): 0 voturi.

CONSILIU LOCAL

POL: 142 voturi (24,06%)

PSD: 128 voturi (21,69%)

PNL: 126 voturi (21,35%)

USR PLUS: 124 voturi (21,01%)

AUR: 18 voturi (3,05%)

Virgil Stuparu (ind.): 12 voturi (2,03%)

Pro România: 9 voturi (1,52%)

ALDE: 6 voturi (1,01%)

PMP: 5 voturi (0,85%)

PER: 3 voturi (0,50%)

Partida Romilor: 2 voturi (0,33%)

PAD: 2 vot (0,33%)

Secţia 93 – Grădiniţa nr.9

Alegători înscrişi pe liste: 1.686

Alegători pe lista suplimentară: 8

Alegători prezenţi la vot: 746

Voturi valabil exprimate: 740

Voturi nule: 6

Prezenţa la vot: 44,24%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 449 voturi (60,19%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 150 (20,11%)

Nicolae Zaharia (PNL): 116 voturi (15,55%)

Ion Ciurea (PMP): 6 voturi (0,81%)

Anca Coşa (AUR): 5 voturi (0,67%)

Virgil Stuparu (ind.): 5 voturi (0,67%)

Marian Rădulescu (Pro România): 4 voturi (0,54%)

Florin Bivol (ALDE): 2 voturi (0,27%)

Mircea Fulger (PER): 2 vot (0,27%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,14%)

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 273 voturi (36,59%)

PNL: 150 voturi (20,10%)

PSD: 138 voturi (18,49%)

POL: 113 voturi (15,14%)

Pro România: 16 voturi (2,14%)

ALDE: 15 voturi (2,01%)

PMP: 10 voturi (1,34%)

AUR: 8 voturi (1,07%)

Virgil Stuparu (ind.): 8 voturi (1,07%)

Partida Romilor: 6 voturi (0,80%)

PER: 4 voturi (0,53%)

PAD: 0 voturi.

Secţia 94 – Bazin de Înot I

Alegători înscrişi pe liste: 1.583

Alegători pe lista suplimentară: 6

Alegători prezenţi la vot: 690

Voturi valabil exprimate: 680

Voturi nule: 10

Prezenţa la vot: 43,58%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 393 voturi (56,95%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 131 (18,99%)

Nicolae Zaharia (PNL): 119 voturi (17,25%)

Ion Ciurea (PMP): 15 voturi (2,18%)

Florin Bivol (ALDE): 7 voturi (1,02%)

Anca Coşa (AUR): 5 voturi (0,73%)

Mircea Fulger (PER): 4 vot (0,58%)

Virgil Stuparu (ind.): 4 voturi (0,58%)

Marian Rădulescu (Pro România): 1 vot (0,15%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,15%)

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 207 voturi (30%)

PNL: 155 voturi (22,46%)

PSD: 141 voturi (20,43%)

POL: 104 voturi (15,07%)

PMP: 19 voturi (2,75%)

Pro România: 13 voturi (1,88%)

ALDE: 10 voturi (1,44%)

AUR: 10 voturi (1,44%)

Virgil Stuparu (ind.): 6 voturi (0,86%)

PER: 5 voturi (0,72%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,43%)

PAD: 1 vot (0,14%)

Secţia 95 – Bazin de Înot II

Alegători înscrişi pe liste: 1.463

Alegători pe lista suplimentară: 10

Alegători prezenţi la vot: 604

Voturi valabil exprimate: 600

Voturi nule: 4

Prezenţa la vot: 41,28%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 351 voturi (58,12%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 141 (23,35%)

Nicolae Zaharia (PNL): 84 voturi (13,91%)

Anca Coşa (AUR): 9 voturi (1,49%)

Virgil Stuparu (ind.): 5 voturi (0,83%)

Mircea Fulger (PER): 3 voturi (0,50%)

Ion Ciurea (PMP): 3 voturi (0,50%)

Marian Rădulescu (Pro România): 2 voturi (0,34%)

Florin Bivol (ALDE): 2 voturi (0,34%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 204 voturi (33,77%)

PSD: 141 voturi (23,34%)

PNL: 114 voturi (18,87%)

POL: 82 voturi (13,57%)

Pro România: 12 voturi (1,98%)

ALDE: 10 voturi (1,65%)

PER: 10 voturi (1,65%)

AUR: 10 voturi (1,65%)

Virgil Stuparu (ind.): 8 voturi (1,32%)

PMP: 3 voturi (0,49%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,49%)

PAD: 0 voturi

Secţia 96 – Bazin de Înot III

Alegători înscrişi pe liste: 1.456

Alegători pe lista suplimentară: 9

Alegători prezenţi la vot: 679

Voturi valabil exprimate: 671

Voturi nule: 8

Prezenţa la vot: 47,87%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 409 voturi (60,24%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 154 (22,68%)

Nicolae Zaharia (PNL): 82 voturi (12,08%)

Anca Coşa (AUR): 13 voturi (1,92%)

Marian Rădulescu (Pro România): 4 voturi (0,59%)

Virgil Stuparu (ind.): 4 voturi (0,59%)

Ion Ciurea (PMP): 2 voturi (0,30%)

Mircea Fulger (PER): 2 vot (0,30%)

Florin Bivol (ALDE): 1 vot (0,15%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 233 voturi (34,31%)

PSD: 157 voturi (23,12%)

PNL: 115 voturi (16,93%)

POL: 99 voturi (14,58%)

Pro România: 22 voturi (3,24%)

ALDE: 12 voturi (1,76%)

PMP: 10 voturi (1,43%)

AUR: 10 voturi (1,43%)

Virgil Stuparu (ind.): 6 voturi (0,88%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,44%)

PER: 2 voturi (0,29%)

PAD: 0 voturi

Secţia 97 – Fosta Şcoala Generală nr.5

Alegători înscrişi pe liste: 1.153

Alegători pe lista suplimentară: 20

Alegători prezenţi la vot: 519

Voturi valabil exprimate: 516

Voturi nule: 3

Prezenţa la vot: 45,01%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 317 voturi (61,08%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 93 (17,92%)

Nicolae Zaharia (PNL): 79 voturi (15,23%)

Marian Rădulescu (Pro România): 9 voturi (1,74%)

Florin Bivol (ALDE): 6 voturi (1,16%)

Ion Ciurea (PMP): 5 voturi (0,97%)

Anca Coşa (AUR): 3 voturi (0,58%)

Virgil Stuparu (ind.): 2 voturi (0,39%)

Marius Dumitrescu (PAD): 2 voturi (0,39%)

Mircea Fulger (PER): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 192 voturi (36,99%)

PSD: 88 voturi (16,95%)

PNL: 86 voturi (16,57%)

POL: 86 voturi (16,57%)

Pro România: 14 voturi (2,69%)

PMP: 9 voturi (1,73%)

AUR: 9 voturi (1,73%)

ALDE: 8 voturi (1,54%)

Partida Romilor: 4 voturi (0,77%)

Virgil Stuparu (ind.): 4 voturi (0,77%)

PER: 3 voturi (0,57%)

PAD: 3 voturi (0,57%)

Secţia 98 – Hidroelectrica

Alegători înscrişi pe liste: 924

Alegători pe lista suplimentară: 10

Alegători prezenţi la vot: 484

Voturi valabil exprimate: 475

Voturi nule: 9

Prezenţa la vot: 52,38%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 241 voturi (49,80%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 149 (30,79%)

Nicolae Zaharia (PNL): 68 voturi (14,05%)

Florin Bivol (ALDE): 7 voturi (1,45%)

Virgil Stuparu (ind.): 3 voturi (0,62%)

Marian Rădulescu (Pro România): 2 voturi (0,42%)

Ion Ciurea (PMP): 2 voturi (0,42%)

Anca Coşa (AUR): 2 voturi (0,42%)

Mircea Fulger (PER): 1 vot (0,21%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

PSD: 135 voturi (27,89%)

USR PLUS: 125 voturi (25,82%)

PNL: 89 voturi (18,38%)

POL: 81 voturi (16,73%)

Pro România: 11 voturi (2,27%)

Virgil Stuparu (ind.): 8 voturi (1,65%)

ALDE: 7 voturi (1,44%)

PMP: 7 voturi (1,44%)

AUR: 5 voturi (1,03%)

Partida Romilor: 2 voturi (0,41%)

PER: 2 voturi (0,41%)

PAD: 0 voturi

Secţia 99 – Şcoala “Theodor Aman”  I

Alegători înscrişi pe liste: 1.440

Alegători pe lista suplimentară: 11

Alegători prezenţi la vot: 688

Voturi valabil exprimate: 672

Voturi nule: 16

Prezenţa la vot: 47,77%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 392 voturi (57,91%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 151 (22,31%)

Nicolae Zaharia (PNL): 105 voturi (15,51%)

Ion Ciurea (PMP): 7 voturi (1,04%)

Marian Rădulescu (Pro România): 4 voturi (0,59%)

Florin Bivol (ALDE): 4 voturi (0,59%)

Marius Dumitrescu (PAD): 4 voturi (0,59%)

Anca Coşa (AUR): 4 voturi (0,59%)

Virgil Stuparu (ind.): 1 vot (1,15%)

Mircea Fulger (PER): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 201 voturi (28,75%)

PSD: 146 voturi (21,22%)

PNL: 144 voturi (20,93%)

POL: 115 voturi (16,45%)

Pro România: 18 voturi (2,61%)

PMP: 13 voturi (1,85%)

Partida Romilor: 9 voturi (1,28%)

ALDE: 7 voturi (1,01%)

AUR: 4 voturi (0,57%)

PER: 3 voturi (0,42%)

Virgil Stuparu (ind.): 2 voturi (0,28%)

PAD: 2 vot (0,28%)

Secţia 100 – Şcoala “Theodor Aman” II

Alegători înscrişi pe liste: 1.092

Alegători pe lista suplimentară: 11

Alegători prezenţi la vot: 458

Voturi valabil exprimate:457

Voturi nule: 1

Prezenţa la vot: 41,94%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 264 voturi (57,65%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 99 (21,62%)

Nicolae Zaharia (PNL): 71 voturi (15,51%)

Marian Rădulescu (Pro România): 7 voturi (1,53%)

Anca Coşa (AUR): 6 voturi (1,31%)

Florin Bivol (ALDE): 3 voturi (0,66%)

Virgil Stuparu (ind.): 3 voturi (0,66%)

Mircea Fulger (PER): 2 vot (0,44%)

Ion Ciurea (PMP): 2 voturi (0,44%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 142 voturi (31%)

PSD: 106 voturi (23,14%)

PNL: 87 voturi (18,99%)

POL: 60 voturi (13,10%)

Pro România: 14 voturi (3,05%)

ALDE: 14 voturi (3,05%)

PMP: 9 voturi (1,96%)

Virgil Stuparu (ind.): 7 voturi (1,52%)

AUR: 6 voturi (1,31%)

PER: 3 voturi (0,65%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,65%)

PAD: 1 vot (0,21%)

Secţia 101 – Şcoala “Theodor Aman” III

Alegători înscrişi pe liste: 1.292

Alegători pe lista suplimentară: 9

Alegători prezenţi la vot: 492

Voturi valabil exprimate: 481

Voturi nule: 11

Prezenţa la vot: 38,08%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 266 voturi (54,07%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 121 (24,60%)

Nicolae Zaharia (PNL): 78 voturi (15,86%)

Marian Rădulescu (Pro România): 9 voturi (1,83%)

Florin Bivol (ALDE): 3 voturi (0,61%)

Anca Coşa (AUR): 2 voturi (0,41%)

Ion Ciurea (PMP): 1 voturi (0,21%)

Mircea Fulger (PER): 1 vot (0,21%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

Virgil Stuparu (ind.): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 137 voturi (27,84%)

PSD: 113 voturi (22,96%)

PNL: 103 voturi (20,93%)

POL: 57 voturi (11,58%)

Pro România: 14 voturi (2,84%)

ALDE: 13 voturi (2,64%)

PMP: 10 voturi (2,03%)

Partida Romilor: 10 voturi (2,03%)

AUR: 8 voturi (1,62%)

Virgil Stuparu (ind.): 4 voturi (0,81%)

PAD: 1 vot (0,20%)

PER: 0 voturi

Secţia 102 – Grădiniţa “Sfânta Marina” I

Alegători înscrişi pe liste: 1.361

Alegători pe lista suplimentară: 11

Alegători prezenţi la vot: 558

Voturi valabil exprimate: 547

Voturi nule: 11

Prezenţa la vot: 40,99%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 294 voturi (52,69%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 140 (25,09%)

Nicolae Zaharia (PNL): 82 voturi (14,77%)

Marian Rădulescu (Pro România): 8 voturi (1,44%)

Florin Bivol (ALDE): 6 voturi (1,08%)

Ion Ciurea (PMP): 6 voturi (1,08%)

Anca Coşa (AUR): 6 voturi (1,08%)

Virgil Stuparu (ind.): 4 voturi (0,72%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,18%)

Mircea Fulger (PER): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 157 voturi (28,13%)

PSD: 136 voturi (24,37%)

PNL: 109 voturi (19,53%)

POL: 72 voturi (12,90%)

Pro România: 19 voturi (3,40%)

ALDE: 17 voturi (3,04%)

PMP: 9 voturi (1,61%)

Partida Romilor: 7 voturi (1,25%)

AUR: 7 voturi (1,25%)

PER: 5 voturi (0,89%)

Virgil Stuparu (ind.): 2 voturi (0,35%)

PAD: 1 vot (0,17%)

Secţia 103 – Grădiniţa “Sfânta Marina” II

Alegători înscrişi pe liste: 1.306

Alegători pe lista suplimentară: 9

Alegători prezenţi la vot: 543

Voturi valabil exprimate: 529

Voturi nule: 14

Prezenţa la vot: 41,57%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 308 voturi (56,72%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 107 (19,71%)

Nicolae Zaharia (PNL): 90 voturi (16,58%)

Marian Rădulescu (Pro România): 8 voturi (1,48%)

Florin Bivol (ALDE): 5 voturi (0,92%)

Ion Ciurea (PMP): 5 voturi (0,92%)

Anca Coşa (AUR): 3 voturi (0,56%)

Mircea Fulger (PER): 2 voturi (0,37%)

Virgil Stuparu (ind.): 1 vot (0,19%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 177 voturi (32,59%)

PSD: 116 voturi (21,36%)

PNL: 108 voturi (19,88%)

POL: 61 voturi (11,23%)

Pro România: 21 voturi (3,86%)

PMP: 11 voturi (2,02%)

AUR: 11 voturi (2,02%)

ALDE: 8 voturi (1,47%)

PER: 5 voturi (0,92%)

Virgil Stuparu (ind.): 5 voturi (0,92%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,55%)

PAD: 3 vot (0,55%)

Secţia 104 – Grădiniţa “Sfânta Marina” III

Alegători înscrişi pe liste: 1.594

Alegători pe lista suplimentară: 8

Alegători prezenţi la vot: 619

Voturi valabil exprimate: 600

Voturi nule: 19

Prezenţa la vot: 38,83%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 323 voturi (52,18%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 154 (24,88%)

Nicolae Zaharia (PNL): 91 voturi (14,71%)

Marian Rădulescu (Pro România): 6 voturi (0,97%)

Florin Bivol (ALDE): 6 voturi (0,97%)

Ion Ciurea (PMP): 6 voturi (0,97%)

Marius Dumitrescu (PAD): 5 voturi (0,81%)

Anca Coşa (AUR): 4 voturi (0,65%)

Mircea Fulger (PER): 3 vot (0,49%)

Virgil Stuparu (ind.): 2 voturi (0,33%)

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 167 voturi (26,97%)

PSD: 149 voturi (24,07%)

PNL: 115 voturi (18,57%)

POL: 81 voturi (13,08%)

Pro România: 19 voturi (3,06%)

Partida Romilor: 18 voturi (2,90%)

AUR: 13 voturi (2,10%)

ALDE: 10 voturi (1,61%)

PMP: 6 voturi (0,96%)

Virgil Stuparu (ind.): 5 voturi (0,80%)

PAD: 4 voturi (0,64%)

PER: 3 voturi (0,48%)

Secţia 105 – Grădiniţa nr.8

Alegători înscrişi pe liste: 1.578

Alegători pe lista suplimentară: 9

Alegători prezenţi la vot: 605

Voturi valabil exprimate: 587

Voturi nule: 18

Prezenţa la vot: 38,33%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 358 voturi (59,18%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 140 (23,14%)

Nicolae Zaharia (PNL): 63 voturi (10,42%)

Marian Rădulescu (Pro România): 6 voturi (1%)

Ion Ciurea (PMP): 6 voturi (1%)

Florin Bivol (ALDE): 4 voturi (0,67%)

Anca Coşa (AUR): 4 voturi (0,67%)

Virgil Stuparu (ind.): 4 voturi (0,67%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,17%)

Mircea Fulger (PER): 1 vot (0,17%)

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 214 voturi (35,13%)

PSD: 145 voturi (23,96%)

PNL: 100 voturi (16,52%)

POL: 49 voturi (8,04%)

Pro România: 16 voturi (2,64%)

ALDE: 13 voturi (2,14%)

Partida Romilor: 12 voturi (1,97%)

PMP: 9 voturi (1,48%)

PER: 8 voturi (1,31%

Virgil Stuparu (ind.): 6 voturi (0,98%)

AUR: 5 voturi (0,82%)

PAD: 3 vot (0,49%)

Secţia 106 – Grădiniţa nr.8 II

Alegători înscrişi pe liste: 1.463

Alegători pe lista suplimentară: 15

Alegători prezenţi la vot: 633

Voturi valabil exprimate: 621

Voturi nule: 12

Prezenţa la vot: 43,26%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 338 voturi (53,40%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 127 (20,07%)

Nicolae Zaharia (PNL): 108 voturi (17,07%)

Ion Ciurea (PMP): 13 voturi (2,06%)

Marian Rădulescu (Pro România): 9 voturi (1,43%)

Florin Bivol (ALDE): 8 voturi (1,27%)

Anca Coşa (AUR): 8 voturi (1,27%)

Virgil Stuparu (ind.): 5 voturi (0,79%)

Marius Dumitrescu (PAD): 3 voturi (0,48%)

Mircea Fulger (PER): 2 voturi (0,32%)

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 178 voturi (28,12%)

PNL: 133 voturi (21,01%)

PSD: 131 voturi (20,60%)

POL: 82 voturi (12,95%)

Pro România: 18 voturi (2,84%)

ALDE: 16 voturi (2,52%)

PMP: 13 voturi (2,05%)

PER: 8 voturi (1,26%)

Virgil Stuparu (ind.): 8 voturi (1,26%)

PAD: 7 vot (1,10%)

AUR: 6 voturi (0,94%)

Partida Romilor: 4 voturi (0,63%)

Secţia 107 – Grădiniţa Valea Româneştilor

Alegători înscrişi pe liste: 396

Alegători pe lista suplimentară: 9

Alegători prezenţi la vot: 224

Voturi valabil exprimate: 219

Voturi nule: 5

Prezenţa la vot: 56,42%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 145 voturi (64,74%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 43 (19,20%)

Nicolae Zaharia (PNL): 20 voturi (8,93%)

Anca Coşa (AUR): 4 voturi (1,79%)

Ion Ciurea (PMP): 3 voturi (1,34%)

Virgil Stuparu (ind.): 2 voturi (0,90%)

Florin Bivol (ALDE): 1 vot (0,45%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,45%)

Marian Rădulescu (Pro România): 0 voturi

Mircea Fulger (PER): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 85 voturi (37,94%)

PSD: 47 voturi (20,98%)

PNL: 29 voturi (12,94%)

POL: 17 voturi (7,58%)

PMP: 10 voturi (4,46%)

ALDE: 8 voturi (3,57%)

Partida Romilor: 6 voturi (2,67%)

Pro România: 5 voturi (2,23%)

AUR: 2 voturi (0,89%)

Virgil Stuparu (ind.): 1 vot (0,44%)

PER: 0 voturi

PAD: 0 voturi

Secţia 108 – Liceul Teoretic „Dan Barbilian”

Alegători înscrişi pe liste: 1.042

Alegători pe lista suplimentară: 12

Alegători prezenţi la vot: 478

Voturi valabil exprimate: 475

Voturi nule: 3

Prezenţa la vot: 45,87%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 227 voturi (47,49%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 138 (28,87%)

Nicolae Zaharia (PNL): 74 voturi (15,49%)

Ion Ciurea (PMP): 17 voturi (3,56%)

Marian Rădulescu (Pro România): 10 voturi (2,10%)

Virgil Stuparu (ind.): 6 voturi (1,26%)

Florin Bivol (ALDE): 1 vot (0,21%)

Mircea Fulger (PER): 1 vot (0,21%)

Anca Coşa (AUR): 1 vot (0,21%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

PSD: 112 voturi (23,43%)

USR PLUS: 100 voturi (20,92%)

POL: 92 voturi (19,24%)

PNL: 91 voturi (19,03%)

Pro România: 21 voturi (4,39%)

PMP: 14 voturi (2,92%)

Virgil Stuparu (ind.): 12 voturi (2,51%)

ALDE: 9 voturi (1,88%)

PAD: 5 vot (1,04%)

PER: 4 voturi (0,83%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,62%)

AUR: 3 voturi (0,62%)

Secţia 109 – Colegiul „Carol I”

Alegători înscrişi pe liste: 763

Alegători pe lista suplimentară: 13

Alegători prezenţi la vot: 365

Voturi valabil exprimate: 359

Voturi nule: 6

Prezenţa la vot: 47,83%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 205 voturi (56,17%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 92 (25,21%)

Nicolae Zaharia (PNL): 52 voturi (14,25%)

Ion Ciurea (PMP): 4 voturi (1,10%)

Florin Bivol (ALDE): 2 voturi (0,55%)

Mircea Fulger (PER): 2 voturi (0,55%)

Marian Rădulescu (Pro România): 1 vot (0,28%)

Anca Coşa (AUR): 1 vot (0,28%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

Virgil Stuparu (ind.): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 109 voturi (29,86%)

POL: 75 voturi (20,54%)

PSD: 73 voturi (20%)

PNL: 68 voturi (18,63%)

Partida Romilor: 8 voturi (2,19%)

Pro România: 6 voturi (1,64%)

AUR: 4 voturi (1,09%)

Virgil Stuparu (ind.): 4 voturi (1,09%)

PER: 3 voturi (0,82%)

ALDE: 3 voturi (0,82%)

PMP: 2 voturi (0,54%)

PAD: 0 voturi

Secţia 110 – Grădiniţa nr.6

Alegători înscrişi pe liste: 966

Alegători pe lista suplimentară: 5

Alegători prezenţi la vot: 506

Voturi valabil exprimate: 481

Voturi nule: 25

Prezenţa la vot: 52,38%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 354 voturi (70,66%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 87 (17,37%)

Nicolae Zaharia (PNL): 36 voturi (7,19%)

Florin Bivol (ALDE): 5 voturi (1%)

Marian Rădulescu (Pro România): 3 voturi (0,60%)

Mircea Fulger (PER): 3 voturi (0,60%)

Anca Coşa (AUR): 3 voturi (0,60%)

Ion Ciurea (PMP): 2 voturi (0,40%)

Virgil Stuparu (ind.): 1 voturi (0,20%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 203 voturi (45,45%)

PSD: 110 voturi (21,73%)

PNL: 60 voturi (11,85%)

POL: 51 voturi (10,07%)

Pro România: 21 voturi (4,15%)

ALDE: 9 voturi (1,77%)

PMP: 9 voturi (1,77%)

PER: 8 voturi (1,58%)

Virgil Stuparu (ind.): 5 voturi (0,98%)

AUR: 3 voturi (0,59%)

Partida Romilor: 2 voturi (0,39%)

PAD: 0 voturi

Secţia 111 – Liceul Tehnologic Auto

Alegători înscrişi pe liste: 1.216

Alegători pe lista suplimentară: 9

Alegători prezenţi la vot: 510

Voturi valabil exprimate: 477

Voturi nule: 33

Prezenţa la vot: 41,94%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 302 voturi (59,22%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 123 (24,12%)

Nicolae Zaharia (PNL): 25 voturi (4,91%)

Mircea Fulger (PER): 14 voturi (2,75%)

Marian Rădulescu (Pro România): 4 voturi (0,79%)

Virgil Stuparu (ind.): 3 voturi (0,59%)

Florin Bivol (ALDE): 2 voturi (0,40%)

Ion Ciurea (PMP): 2 voturi (0,40%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,20%)

Anca Coşa (AUR): 1 vot (0,20%)

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 171 voturi (33,52%)

PSD: 122 voturi (23,92%)

PNL: 54 voturi (10,58%)

POL: 36 voturi (7,05%)

Pro România: 17 voturi (3,33%)

Partida Romilor: 11 voturi (2,15%)

ALDE: 11 voturi (2,15%)

PER: 11 voturi (2,15%)

AUR: 6 voturi (1,17%)

PMP: 3 voturi (0,58%)

Virgil Stuparu (ind.): 3 voturi (0,58%)

PAD: 1 vot (0,19%)

Secţia 112 – Şcoala nr.4 Apa Sărată

Alegători înscrişi pe liste: 748

Alegători pe lista suplimentară: 11

Alegători prezenţi la vot: 322

Voturi valabil exprimate: 317

Voturi nule: 5

Prezenţa la vot: 43,04%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 191 voturi (59,32%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 78 (24,23%)

Nicolae Zaharia (PNL): 38 voturi (11,81%)

Mircea Fulger (PER): 3 voturi (0,94%)

Florin Bivol (ALDE): 2 voturi (0,63%)

Marius Dumitrescu (PAD): 2 voturi (0,63%)

Ion Ciurea (PMP): 1 vot (0,31%)

Anca Coşa (AUR): 1 vot (0,31%)

Virgil Stuparu (ind.):  1 vot (0,31%)

Marian Rădulescu (Pro România): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 101 voturi (31,36%)

PSD: 67 voturi (20,80%)

PNL: 67 voturi (20,80%)

POL: 38 voturi (8,69%)

Partida Romilor: 12 voturi (3,72%)

ALDE: 7 voturi (2,17%)

Pro România: 4 voturi (1,24%)

PER: 4 voturi (1,24%)

PMP: 3 voturi (0,93%)

PAD: 2 vot (0,62%)

AUR: 2 vot (0,62%)

Virgil Stuparu (ind.): 2 vot (0,62%)

Secţia 113 – Grădiniţa nr.1

Alegători înscrişi pe liste: 521

Alegători pe lista suplimentară: 8

Alegători prezenţi la vot: 292

Voturi valabil exprimate: 290

Voturi nule: 2

Prezenţa la vot: 56,04%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 206 voturi (70,55%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 49 (16,78%)

Nicolae Zaharia (PNL): 26 voturi (8,91%)

Florin Bivol (ALDE): 3 voturi (1,03%)

Anca Coşa (AUR): 3 voturi (1,03%)

Marian Rădulescu (Pro România): 1 voturi (0,35%)

Ion Ciurea (PMP): 1 voturi (0,35%)

Virgil Stuparu (ind.): 1 voturi (0,35%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

Mircea Fulger (PER): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 143 voturi (49,97%)

PSD: 49 voturi (16,78%)

PNL: 47 voturi (16,09%

POL: 23 voturi (7,87%)

AUR: 9 voturi (3,08%)

Pro România: 4 voturi (1,36%)

ALDE: 4 voturi (1,36%)

PER: 3 voturi (1,02%)

PMP: 2 voturi (0,68%)

PAD: 2 voturi (0,68%)

Virgil Stuparu (ind.): 1 vot (0,34%)

Partida Romilor: 0 voturi

Secţia 114 – Colegiul „Dinicu Golescu”

Alegători înscrişi pe liste: 1.272

Alegători pe lista suplimentară: 13

Alegători prezenţi la vot: 595

Voturi valabil exprimate: 584

Voturi nule: 11

Prezenţa la vot: 46,77%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 313 voturi (52,16%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 136 (22,86%)

Nicolae Zaharia (PNL): 97 voturi (16,31%)

Ion Ciurea (PMP): 9 voturi (1,52%)

Virgil Stuparu (ind.): 8 voturi (1,35%)

Anca Coşa (AUR): 7 voturi (1,18%)

Florin Bivol (ALDE): 5 voturi (0,84%)

Mircea Fulger (PER): 5 voturi (0,84%)

Marian Rădulescu (Pro România): 3 voturi (0,51%)

Marius Dumitrescu (PAD): 1 vot (0,17%)

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 160 voturi (26,89%)

PSD: 133 voturi (22,35%)

POL: 123 voturi (20,67%)

PNL: 108 voturi (18,15%)

PMP: 15 voturi (2,52%)

ALDE: 12 voturi (2,01%)

Pro România: 8 voturi (1,34%)

AUR: 8 voturi (1,34%)

Virgil Stuparu (ind.): 6 voturi (1%)

PER: 5 voturi (0,84%)

Partida Romilor: 3 voturi (0,50%)

PAD: 1 vot (0,16%)

Secţia 115 – Şcoala Gimnazială “C.D. Aricescu”

Alegători înscrişi pe liste: 894

Alegători pe lista suplimentară: 12

Alegători prezenţi la vot: 415

Voturi valabil exprimate: 411

Voturi nule: 4

Prezenţa la vot: 46,42%

PRIMAR

Elena Lasconi (USR PLUS): 194 voturi (46,75%)

Liviu Ţâroiu (PSD): 119 (28,68%)

Nicolae Zaharia (PNL): 80 voturi (19,28%)

Anca Coşa (AUR): 6 voturi (1,45%)

Florin Bivol (ALDE): 4 voturi (0,97%)

Marian Rădulescu (Pro România): 3 voturi (0,73%)

Mircea Fulger (PER): 3 voturi (0,73%)

Ion Ciurea (PMP): 1 vot (0,24%)

Virgil Stuparu (ind.): 1 vot (0,24%)

Marius Dumitrescu (PAD): 0 voturi

CONSILIU LOCAL

USR PLUS: 100 voturi (24,09%)

PNL: 96 voturi (23,13%)

PSD: 86 voturi (20,72%)

POL: 75 voturi (18,07%)

Pro România: 12 voturi (2,89%)

AUR: 8 voturi (1,92%)

ALDE: 8 voturi (1,92%)

PMP: 7 voturi (1,68%)

Virgil Stuparu (ind.): 6 voturi (1,44%)

PER: 4 voturi (0,96%)

Partida Romilor: 2 voturi (0,48%)

About The Author

Related posts