S-a înregistrat primul deces de Covid 19 în rândul cadrelor medicale din Câmpulung

Alte Știri

S-a înregistrat primul deces din cauza SARS CoV 2, în rândul cadrelor medicale din Câmpulung. O asistentă de 47 de ani care îşi desfăşura activitatea în Secţia Ginecologie s-a stins, sâmbătă dimineaţa, pe un pat din Spitalul Judeţean Argeş. Femeia a fost confirmată pozitiv, pe 3 august.

A.V. avea 47 de ani. Aceasta era cadru medical la Secţia Ginecologie de la Spitalului Câmpulung.

În urmă cu 3 saptămâni, A. V. a fost diagnisticată cu SARS-CoV-2 şi a fost internată în Spitalul Câmpulung unde a beneficiat de tratament în cardul ATI.

Viaţa femeii nu a putut fi salvată, astfel că după ce a fost intubată la Câmpulung, pe ultima sută de metri a fost transferată la Piteşti, la Spitalul Judeţean. Pacienta avea hipertensiune, probleme cardiace şi obezitate, după cum spun cadrele medicale.

A.V., a decedat sâmbătă dimineaţa, la Spitalul Judeţean Argeş.

Ultimele Știri

Tânără de 18 ani, salvată în ultimul moment din râul Târgului. A fost purtată aproape doi kilometri de curenți

Tânără de 18 ani, salvată în ultimul moment din râul Târgului. A fost purtată aproape doi kilometri de curenți. Valul...

Alte știri din aceeași categorie