S-a înregistrat primul deces de Covid 19 în rândul cadrelor medicale din Câmpulung

Alte Știri

S-a înregistrat primul deces din cauza SARS CoV 2, în rândul cadrelor medicale din Câmpulung. O asistentă de 47 de ani care îşi desfăşura activitatea în Secţia Ginecologie s-a stins, sâmbătă dimineaţa, pe un pat din Spitalul Judeţean Argeş. Femeia a fost confirmată pozitiv, pe 3 august.

A.V. avea 47 de ani. Aceasta era cadru medical la Secţia Ginecologie de la Spitalului Câmpulung.

În urmă cu 3 saptămâni, A. V. a fost diagnisticată cu SARS-CoV-2 şi a fost internată în Spitalul Câmpulung unde a beneficiat de tratament în cardul ATI.

Viaţa femeii nu a putut fi salvată, astfel că după ce a fost intubată la Câmpulung, pe ultima sută de metri a fost transferată la Piteşti, la Spitalul Judeţean. Pacienta avea hipertensiune, probleme cardiace şi obezitate, după cum spun cadrele medicale.

A.V., a decedat sâmbătă dimineaţa, la Spitalul Judeţean Argeş.

Ultimele Știri

Șoferii de camioane, avertizați! Controale nocturne în cartierele din Câmpulung Muscel

Șoferii de camioane, avertizați! Controale nocturne în cartierele din Câmpulung Muscel. Echipajele patrulează după lăsarea întunericului pentru a identifica și...

Alte știri din aceeași categorie