16.3 C
Campulung Muscel
joi, 2 mai, 2024

Stan şi Haidău au marcat pentru CNDG Muscelul Câmpulung! Primul meci a fost câştigat!

Alte Știri

Debut cu dreptul pentru echipa CN Dinicu Golescu-Muscelul Câmpulung în etapa I, liga a III, a turului de campionat. Pe stadionul din Câmpulung s-a disputat meciul echipei nou formate, cu cei de la ACS Urban Titu. Meciul, aşa după cum au spus suporterii, a fost unul destul de strâns, cu faze la poartă, meci ce i-a convins să vină în continuare să-şi susţină echipa de fotbal. Echipa va evolua în eşalonul 3 al fotbalului românesc. Trebuie reamintit faptul că sezonul trecut echipa l-a încheiat cu meciul cu Urba Titu, scor 3-2, iar sâmbătă, echipa a deschis sezonul cu aceeaşi echipă.
Cu Ovidiu Tică, antrenor principal şi cu Liviu Hapaină secund, fotbaliştii musceleni au reuşit să câştige meciul din prima etapă cu scorul de 2-1. Pe teren au intrat Adrian Tănase, Cosmin Leca, Marius Vaciu, Gabriel Voicu, George Cotigă, Giorgian Jenaru, Ionuţ Ion, Bogdan David, Dorin Manu, Alexandru Burghel şi Ovidiu Stan. Rezerve pentru gazde au fost Răzvan Ene, Florin Crîmpiţă, Alexandru Raţ, Alecsandru Haidău, Robert Păun, Cosmin Miloşi, Bogdan Stancu şi Marius Vaciu. Cei de la Urban Titu au intrat în terenul de joc cu Alexandru Mişa, Ercan Sima, Iulian Vlad, Tiberiu Galofir, Costin Mirescu, Ciprian Dicu, George Ghenu, Laurenţiu Rădescu, Andrei Ivaşcu, Sergiu Lupu, Cristian Neguţ. Rezerve au fost Marius Ţuţu, Cosmin Moraru, Marius Oprea, Ionuţ Niculae, George Moruz, Marinică Ionică şi Bogdan Constantinescu.
Meciul a fost arbitrat de Bogdan Dumitrache, Aurelian Ţole şi Mihaela Ţepuşe.
Meciul a fost unul cu multe faze la poară, atât la gazde cât şi la oaspeţi, şi primul gol a fost dat în prima repriză în minutul 39 de gazde, prin Ovidiu Stan. Oaspeţii au egalat în minutul 75, repriza a doua, prin Vlad Iulian. Dacă până în repriza a doua nu au fost înregistrate incidente, adrenalina şi dorinţa de a câştiga i-au făcut pe jucători să mai şi greşească astfel că arbitrii au acordat cartonaş galben lui Marinică Ionică de la echipa Urban Titu, iar următorul galbel i-a fost dat lui Oprea Marius tot de la oaspeţi.
Minutele s-au scurs iar suporterii erau din ce în ce mai agitaţi, era egal iar meciul era pe terminate, numai că Alexandru Haidău a readus fericirea în sufletele suporterilor de la Câmpulung, în minutul 91, atunci când a marcat al doilea gol pentru gazde, iar meciul s-a încheiat cu o victorie pentru echipa manageriată de Alecsandru Popovici! 2 la 1 pentru CNDG Muscelul Câmpulung!