Povestea unui tânăr care a fost îngropat de viu a devenit virală pe rețelele sociale

Alte Știri

Povestea unui tânăr din Bolivia care spune că a fost îngropat de viu în timpul unui festival, după ce s-a îmbătat, a devenit virală pe rețelele sociale. Televiziunile i-au preluat povestea. Victor Hugo Mica Alvarez, în vârstă de 30 de ani, spune că a făcut plângere după acest incident, dar polițiștii nu l-au crezut, spunându-i că e prea beat, relatează site-ul Oxigeno.

Și-a dat seama că e într-un sicriu care avea acoperiș de sticlă, pe care spune că a spart-o și așa a reușit să iasă. Alvarez e convins că cei care l-ar fi îngropat de viu într-un șantier au vrut să-l folosească pe post de „sullu”, sau sacrificiu pentru zeița Pachamama. Bărbatul spune că a mers la poliție, dar că lucrurile au luat o altă întorsătură decât se aștepta. Polițiștii au crezut că e prea beat și spune lucruri incoerente.

Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/stiri/externe/un-barbat-din-bolivia-spune-ca-a-fost-ingropat-de-viu-si-si-a-dat-seama-abia-cand-a-vrut-sa-mearga-la-baie-imaginile-au-devenit-virale-2046691

Ultimele Știri

Pe vremuri, stăteau lângă primar la fiecare eveniment. Astăzi, consilierii locali au dispărut din peisaj. De când Elena Lasconi conduce orașul, absența lor a...

Pe vremuri, stăteau lângă primar la fiecare eveniment. Astăzi, consilierii locali au dispărut din peisaj. De când Elena Lasconi...

Alte știri din aceeași categorie