Este o tradiţie a locuitorilor din oraşul Mioveni, în special a celor din cartierele Colibaşi şi Făgetu, de a organiza şi participa la Izvorul Tâmăduirii. În cadrul emisiunii Exclusiv în Argeș, moderată de Florin Popa, primarul Mioveniului, Ion Georgescu a lansat următorul mesaj:
„Vreau să invit toţi locuitorii din Mioveni, în zona de picnic, de Izvorul Tămăduirii, vineri la 15.30. Un sobor de preoţi, împreună cu preotul Pufu, vor face o slujbă de Izvorul Tămăduirii.
Este o tradiţie a locuitorilor din oraşul Mioveni, în special al celor din cartierele Colibaşi şi Făgetu, de a organiza şi participa la Izvorul Tămăduirii. M-am bucurat că şi locuitorii din cartierele Mioveni şi Racoviţa s-au arătat interesaţi de acest eveniment.
Îi invit aşadar, pe toţi la Izvorul Tămăduirii, la zona de picnic, la sărbătoarea noastră, a românilor!
Să fim optimişti, să ne ajute bunul Dumnezeu să fim mai buni, să ne ajutăm unul pe altul în momentele critice. Cred că numai împreună putem reuşi în situaţiile de criză”, a precizat primarul Ion Georgescu.