Campulung Muscel
vineri, 26 iulie, 2024

VIDEO. Hai Muscelul! Spectacol în tribune! Visul se împlinește. Liga a II-a e la orizont!

Alte Știri

VIDEO. Hai Muscelul! Spectacol în tribune! Visul se împlinește. Liga a II-a e la orizont! Muscelul Câmpulung a învins azi, scor 2-1, pe SCM Râmnicu-Vâlcea, în manșa tur a finalei de baraj pentru promovare în Liga 2 de fotbal.
Prima repriză a meciului din această seară a fost marcată de prudență de ambele părți. A fost, însă, spectacol în tribunele stadionului municipal din Câmpulung Muscel, aproape plin și de această dată.

CU CINE VOTAȚI LA PRIMĂRIA CÂMPULUNG, LA ALEGERILE DIN DATA DE 9 IUNIE?

• MĂDULĂREA GEORGEL - PSD (45%, 2.111 Votes)
  • LASCONI ELENA VALERICA - Alianța Drepta Unită USR-PMP-FORȚA DREPTEI (35%, 1.662 Votes)
  • DOBRESCU ANDREI - AUR (8%, 380 Votes)
  • MĂGEANU NORRIS MARCU - PNL (5%, 213 Votes)
  • ZICHIL ALEXANDRU IONUȚ - Partidul Alternativa Dreaptă (4%, 200 Votes)
  • DUMITRESCU MARIUS - Partidul S.O.S România (2%, 80 Votes)
  • STUPARU IOAN VIRGIL - PUSL (1%, 60 Votes)

Total Voters: 4.706

Loading ... Loading ...

A fost la meci și o galerie consistentă a vâlcenilor, care și-a încurajat frumos echipa.
Muscelul Câmpulung a deschis scorul imediat după pauză, prin Petre Simon. Acesta a marcat din lovitură liberă, profitând și de devierea mingii de zidul advers.

#ziaruldinmuscelro #ziaruldinmuscel #campulung_muscel

♬ sunet original – Ziarul din Muscel

#ziaruldinmuscel #ziaruldinmuscelro

SCM Râmnicu-Vâlcea a egalat la doar câteva minute distanță. Bogdan Lăzărescu, uitat nepermis de liber, a marcat cu capul, din careul mic, după un corner. Echilibrul a persistat până spre final, în ciuda câtorva șanse bune de gol pentru ambele formații. Meciul l-a decis, ca și cel din returul semifinalei de baraj cu Vedița Colonești.

A fost 1-1, min.51, a înscris Bogdan Lăzărescu. A fost 2-1, min.87. Acesta a prins un șut formidabil de la vreo 25-28 de metri de poartă, direct în vinclu.

Meciul s-a încheiat cu 2-1 pentru musceleni.

Totul se va decide în 5 iunie, la Râmnicu-Vâlcea. Meciul retur începe la ora 17.30. Grație victoriei de azi, Muscelul are prima șansă la o promovare istorică pentru orașul Câmpulung.
Va fi foarte greu pentru fotbaliștii pregătiți de Costin Lazăr. Vâlcenii au arătat și azi că sunt o echipă redutabilă, greu de bătut.