5.9 C
Campulung Muscel
sâmbătă, 27 aprilie, 2024

Înotătorii din Mioveni au obţinut rezultate bune la Campionatul Naţional de Poliatlon

Alte Știri
10 înotători pregătiţi de profesorul Viorel Ciobanu au participat în perioada 25-27 noiembrie a.c.,  la Campionatul Naţional de Poliatlon de la Bacău.
Cel mai bun rezultat a fost locul 2, obținut de echipa de ştafetă 4×50 m mixt-fete, formată din Raisa Nae, Delia Safcencu, Alecia Gubavu şi  Ioana Teianu.
Ceilalţi înotători din Mioveni s-au clasat în primii 15 la categoriile lor de vârstă, iar un rezultat foarte bun îl reprezintă şi clasarea clubului din Mioveni pe locul 14 la general (au participat 60 de cluburi).
Conducerea clubului îi felicită şi le urează mult succes şi la competiţiile viitoare.
Ultimele Știri

Ion Mînzînă: “Argeșul pe primul loc a fost misiunea mea de credință căreia m-am dedicat total împreună cu echipa PSD! Și împreună cu argeșenii...

Ion Mînzînă: “Argeșul pe primul loc a fost misiunea mea de credință căreia m-am dedicat total împreună cu echipa...