Campulung Muscel
vineri, 26 aprilie, 2024

CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung, 5 victorii, 2 egaluri, nicio înfrângere!

Alte Știri

Derby pe Municipal! CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung a întâlnit pe ACS Inter Olt Slatina. Meciul s-a anunţat a fi unul de excepţie, iar la o temperatură de 10 grade, suporterii au făcut galerie echipelor. Fluierul de început a deschis meciul dintre primele două echipe din ligă. Pe teren echipele au intrat cu următorii jucători.

CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung: Tănase, Miloși, Burghel, Mahu, Ion, Stancu, Băduleanu, Ovidiu Stan, David, Voicu, Cotigă. Rezerve: Ene, Luca, Jenaru, Haidău, Raț, Turnescu, Cristian Anghelina. Antrenor: Ovidiu Tică.

FC Olt Slatina: Nuno Claro, Mincă, Gherghe, Dinu, Ștefan, Prescup, Șcheau, Popa, Rogoveanu, Ionescu, Bălan. Rezerve: Andrei Preda, Ion Preda, Bălșanu, Mihaiu, Stancu, Chira, Achim. Antrenor: Dan Oprescu.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Călin Lazăr (Mediaș), ajutat la cele două tuşe de Daniel Ciocănescu și Alex Mihăilă. CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung a fost asistată după baca tehnică de antrenorul principal Ovidiu Tică, delegatul Liviu Hapaină, directorul sportiv Alexandru Lulea, Sandu Epure maseur, Pompiliu Nistor medic, Sendy Popovici, antrenor secund. Oaspeţii au fost asiataţi de Daniel Oprescu, antrenor principal, Aurel Tufan, maseur, Zoltan Erdei director sportiv, Mircea Voicu fizioterapeut, Cristi Creţeanu delegat. Arbitii au acordat cartonaşe galbele, la gazde lui Băduleanu în minutul 41 şi Haidău în 80. Oaspeţii au plecat cu mai multe galbene, Precup, minutul 26, Dinu în 60, Bălan în 61 şi Popa în minutul 65. Meciul între cele mai bune echipe din ligă a fost unul destul de strâns, unul cu faze la poartă, dar şi care a dat emoţii suporterilor, dar şi echipei tehnice. După cele 90 de minute de joc, au mai fost acordate 3 minute prelungiri, însă rezultatul nu s-a schimbat, 0 – 0, aşadar, până acum echipa manageriată de Sendy Popovici are în palmares cinci victorii şi două meciuri încheiate la egalitate!

Ultimele Știri

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în administrația locală

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în...