Campulung Muscel
vineri, 26 aprilie, 2024

Cu doar 4%, din bugetul celor de la CS Afumaţi, Muscelul Câmpulung nu a fost învinsă acasă!

Alte Știri

Derby pe Municipal! C.N. Dinicu Golescu Câmpulung a întâlnit pe teren propriu echipa C.S. Afumaţi. Echipa gazdă a intrat în teren cu Adrian Tănase, Gabriel Voicu, George Cotigă, Bogdan Stancu, Mihai Băduleanu, Cosmin Miloşi, Ionuţ Ion, Bogdan David, Dorin Mahu, Alexandru Burghel, Ovidiu Stan. Antrenor principal Ovidiu Tică, delegat Liviu Hapaină, director sportiv Alexandru Lulea, masoeur Sandu Epure, medic Pompiliu Nistor. Echipa C.S. Afumaţi a intrat cu Mihai Obretin, Valentin Gheorghe, Constantin Robiceck, Cătălin Marin, Nicolae Buzea, Răzvan Pivniceru, Cristian Iancu, Andrei Voican, Claudiu Tudor, Ştefan Vasile, Marian Varga. Antrenor principal Vasile Neagu, antrenor portari Marian Petre, maseur Alexandru Bombaru, maseur Cosmin Mihai, delegat Vasilică Niţă. Meciul disputat pe municipal a fost unul destul de strâns, două echipe puternice Muscelul Câmpulung şi Afumaţi, şi-au disputat locul secund, însă, după 90 de minute, rezultatul a fost tot 0 – 0, iar după numeroase faze la poata oaspeţilor, faze ce au dat culoare meciului, rezultatul nu s-a schimbat. Trebuie să menţionăm că echipa ilfoveană are un buget de 500.000 de euro pe an competiţional, bani alocaţi de la bugetul local, iar echipa de la Câmpulung, cea care nu a pierdut niciun joc, a primit fabuloasa sumă de 20.000 de euro pe an, adică circa 4 la sută din bugetul celor de la Ilfov. Cu toate acestea echipa musceleană a avut un joc bun astfel că după 90 de minute de joc şi prelungiri, în poarta apărată de Tănase nu a intrat nici o minge! Putem spune ca Ovidiu Tică, Sendy Popovici sau Alexandru Lulea, au avut grijă ca echipa pe care o conduc să practice un joc aşa cum suporterii doresc să vadă! Arbitri au fost Dan Florin Costin la centru, Ionuţ Babadac şi Ionuţ Cojocaru. Aceştia au acordat cartonaşe galbene la gazde, la minutul 37 lui Băduleanu, minutul 45 lui Miloş, minutul şi 41 lui Ioan iar pentru oaspeţi minutul 6 lui Robiceck, minutul 41lui Buzea şi minutul 79 lui Pivniceru. Cu toate că vremea a fost destul de rea, temperaturile nu i-au împiedicat pe suporterii musceleni să vină să şi susţină echipa pentru care au luptat atât cu Consiliul Local Câmpulung cât şi cu cei care credeau că oamenii care intră pe gazon nu vor şă căştige. Niciun meci pierdut, 5 meciuri câştigate şi 3 egaluri 0 la 0. Hai Muscelul!!!

Ultimele Știri

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în administrația locală

AMALIA GONȚ. Liderul partidului politic, Pîrnuță lon din comuna Rucăr aduce o serie de calități și competente valoroase în...